Habarovskis jätkusid suured meeleavaldused kuberneri toetuseks

Meeleavaldus Habarovskis.
Meeleavaldus Habarovskis. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Venemaa Kaug-Idas Habarovskis avaldasid laupäeval kümned tuhanded inimesed toetust populaarsele kubernerile ja protestisid Kremli vastu.

Kuberner Sergei Furgal vahistati eelmisel nädalal, teda süüdistatakse käsu andmises ärimeeste tapmiseks 15 aastat tagasi. 2018. aastal kubernerivalimised võitnud LDPR-i liige Furgal eitab süüdistusi, tema toetajate sõnul on need poliitiliselt motiveeritud, vahendas BNS.

Furgali vahistamine on vallandanud Habarovskis ja selle ümbruses enneolematud meeleavaldused.

Eelmisel laupäeval oli meeleavaldajaid ligikaudu 35 000, meeleavaldused jätkusid ka nädala sees. Käesoleval laupäeval on eri hinnangutel meeleavaldajaid 10 000 või isegi kümneid tuhandeid.

Hiina piiri lähedal asuvas Habarovskis elab ligikaudu 600 000 inimest.

Meeleavaldused toimuvad ilma võimude loata, kuid AFP ja BBC vahendasid, et politsei ei ole üritanud meeleavaldusi laiali ajada.

Meeleavaldajad nõuavad Furgali vabastamist ning peavad talle esitatud süüdistusi poliitiliseks.

Furgal kuulub Vladimir Žirinovski juhitavasse liberaaldemokraatlikusse parteisse (LPDR) ning ta valiti kuberneriks kaks aastat tagasi, kui ta edestas valimistel selgelt Putini juhitava Ühtse Venemaa kandidaati.

TASS-i andmetel nimetab Putin lähiajal ametisse uue kuberneri.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: