Vene võimud vahistasid mõrvades kahtlustatava kuberneri

Kuberner Sergei Furgali kinnipidamine.
Kuberner Sergei Furgali kinnipidamine. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Venemaa võimud vahistasid neljapäeva hommikul Habarovski krai kuberneri Sergei Furgali, keda kahtlustatakse ettevõtjate mõrvade korraldamises eelmise kümnendi keskel.

Lisatakse aastatel 2004-2005 toimunud mõrvadele uuritakse ka kuberneri seotust muude Habarovski ja Primorje krai ning Amuuri oblastis aset leidnud eriti ränkade kuritegudega. Furgali kriminaalasjaga seoses vahistati veel neli tema väidetava kuritegeliku rühma liiget, teatas Venemaa juurdluskomitee pressiesindaja Svetlana Petrenko neljapäeval. 

Riigiduuma teabetehnoloogia ja sidekomisjoni esimees Aleksandr Hinštein ütles, et Furgal oli Vene siseministeeriumis juba 1990. aastatest arvel sidemete pärast kuritegeliku maailmaga.

"Furgali vahistamine mind ei üllata, üllatab et nii hilja. Siseministeeriumi operatiivarvestuses seisis ta juba 1990. aastatest kui kuritegeliku ühenduse Obštšak ('Ühiskassa') sideisik. Tema abiliseks oli 2011. aastal kinni võetud ja vangi pandud kuritegelik autoriteet Timohha," rääkis Hinštein.

Interfaxi andmetel on Furgali vahistamine seotud Habarovski ettevõtjate Jevgeni Zorja ja Oleg Bulatovi mõrvadega 2004.-2005. aastal ning ärimees Aleksandr Smolski tapmise katsega Amuuri oblastis. 

Mullu novembris vahistati Moskvas nende kuritegudega seoses grupi Toreks-Habarovsk ja sellesse kuuluva metallurgiatehase Amurstal kaasomanik Nikolai Mistrjukov koos oletatavate kaasosaliste Marat Kadõrovi, Andrei Karepovi ja Anderi Paleiga.

1990. aastatel Hiina kaupade impordiga ning seejärel metsa- ja metallitööstusega tegelenud Furgal määrati Habarovski krai kuberneriks 2018. 

Aastatel 2005-2007 kuulus ta Habarovski kraiduumasse, 2007-2018 riigiduumasse. 

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax-AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: