Rohelised uurivad erakonnaliikmetelt, kas ühineda mõne teise parteiga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Erakond Eestimaa Rohelised lipp puu ümber. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Erakond Eestimaa Rohelised selgitab erakonna liikmete seas läbiviidava küsitluse käigus välja erakonna tulevikusuunad, aga ka selle, kas erakond peaks jätkama omette või liituma mõne teise parteiga.

Roheliste juhatuse liige Marko Kaasik ütles ERR-ile, et küsitlus on selle kohta, missugused peaksid olema erakonna töösuunad ja mida peetakse tähtsamateks teemadeks. Samuti uuritakse, kellega teha koostööd teistest poliitilistest jõududest ning üks küsimus on ka võimaliku ühinemise kohta mõne teise erakonnaga.

"Küsime (võimaliku teise erakonnaga liitumise kohta - toim.), kas ei või jah, ja kui siis kellega. Seal on valikus kõik registreeritud erakonnad Eestis," lausus Kaasik.

Küsitlus uurib erakonnaliikmetelt veel põlevkivienergeetikast loobumise, metsade kaitsmise, tuumaelektrijaama, kodanikupalga ja uimastipoliitika võimaliku reformi kohta.

Kaasik rõhutsas, et küsitlus ei kohusta erakonda millekski, aga on oluline infoallikas.

Kaasiku sõnul algas küsitlus 10. juulil ja kestab selle nädala lõpuni.

Teistest väikeparteidest on Elurikkuse Erakond ja Vabaerakond võtnud selge suuna ühinemisele. Need kaks erakonda oleksid Rohelistele kõige tõenäolisemad liitlased.

Viimastes ERR-i tellitud erakondade toetusuuringutes on Roheliste toetus olnud kahe ja nelja protsendi vahel, Elurikkuse Erakonnal ja Vabaerakonnal ühe protsendi juures.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: