Pärnu riigimaja hakatakse ehitama sügisel

Tartu ülikooli Pärnu kolledži õppehoone vanema osa kolmas korrus ehitatakse ümber ja sinna kolivad Pärnumaa arenduskeskus, ettevõtlusinkubaator, omavalitsusliit ja spordiliit. Arenduskeskus ja inkubaator peavad uut asukohta oluliseks, et kolledžiga paremat koostööd teha.

Arenduskeskus töötab praegu endises maavalitsuse majas, aga seda hakatakse peagi riigimajaks ümber ehitama. Pärnumaa arenduskeskuse juhataja Erik Reinholdi sõnul oleks tulevasse riigimajja tuldud juba seetõtttu, sest keskuse jaoks on väga tähtis koostöö kolledžiga.

Praegu otsitakse ehitajat ning lootus on, et ehituseks läheb varasügisel. "Loodame saada talveks, uueks aastaks siia sisse," ütles Reinhold.

Hoonesse kolivad kokku Pärnumaa ettevõtlusinkubaator, Pärnumaa arenduskeskus, Pärnumaa omavalitsuste liit ja Pärnumaa spordiliit. "Me toome maakonna koostööorganisatsioonid ühte kohta koos Pärnu kolledžiga kenasti kokku," märkis Reinhold.

Selgub, et Pärnumaal on neid, kellel on ideid ja ettevõtlusinkubaatorist tuge vaja, päris palju.

Pärnumaa ettevõtlusinkubaatori juhataja Silver Smeljanski sõnul oli üsnagi suur. "Me saame vastu võtta kuskil kuue kuni kümne idee vahel. Neile kestab 12-kuuline mentorlusprogramm, kus nad viimistlevad ja parandavad oma ideed. Ja idee saab siis investeeringuvalmis ja siis on inkubatsiooniperiood selles mõttes läbi, et ettevõte kaasab raha," rääkis Smeljanski.

Ettevõtlusinkubaator teeb koostööd ka Tehnopoliga. "Väga head suhted on nendega. Meil on hea meel nende programmi ühte osa hakata ka Pärnus rakendama," ütles Smeljanski.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: