USA ja britid süüdistavad Venemaad kosmoserelva katsetamises

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: SCAN

Suurbritannia kosmosedirektoraadi teatel katsetasid venelased satelliidilt raketi laskmist ning brittide hinnangul oli tegu relvakatsetusega.

Venelaste relvakatsetustele kosmoses on varem tähelepanu juhtinud ka ameeriklased, kelle sõnul oli viimane intsident seotud sama sateliidisüsteemiga, mis tegi kosmoses relvakatsetusi ka 2018. aastal, kirjutab BBC.

Brittide kosmosedirektoraadi teates avaldati muret Venemaa katsetuste pärast ning märgiti, et see ohustab kosmose rahumeelset kasutamist. Direktoraadi juht Harvey Smith ütles, et katsetustest tekkivad tükid võivad ohustada satelliidisüsteeme, millest sõltub kogu maailm.

Britid kutsusid Venemaad üles loobuma edasistest sõjalise iseloomuga katsetustest kosmoses ning konstruktiivsele koostööle Suurbritannia ja teiste riikidega.

USA kosmosejõudude juht Gen Jay Raymond ütles, et viimane juhtum on tõestus sellest, et Venemaa katsetab satelliidivastaseid relvi. "Need on järjekordsed tõendid sellest, et venelased jätkavad kosmosesüsteemide arendamist, et ohustada USA ja tema liitlaste kosmosetehnikat, nagu on kirjas Kremli avaldatud militaardoktriinis," lausus Raymond.

USA teatas tänavu veebruaris, et kaks Venemaa satelliiti manööverdasid USA satelliidi läheduses ning aprillis testis Venemaa maalähedasel orbidiil tiirlevate satelliitide allatulistamiseks mõeldud raketti.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: