Vabaerakond sai rohelise tule jätkata ühinemisläbirääkimisi Elurikkuse Erakonnaga

{{1595741520000 | amCalendar}}
Vabaerakonna lipp.
Vabaerakonna lipp. Autor/allikas: Vabaerakond

Eesti Vabaerakonna Esinduskogu kogunes laupäeval Tallinnas Nõmme linnaosas, et teha vahekokkuvõte ühinemisläbirääkimistest Elurikkuse Erakonnaga. Peamisteks teemadeks olid ühinemisleping, uue erakonna põhikirja ja programmi kavandid. Kohalviibinud kiitsid heaks erakonna juhatuse tegevuse ja volitasid juhatust ühinemisläbirääkimistega edasi minema.

Mõlema erakonna esindajatest koosnevad redaktsioonitoimkonnad annavad lähipäevil ühinemisdokumentidele veel viimast lihvi ja juhatustel on plaanis allkirjastada need augusti algul, teatas Vabaerakond.

20. augustil toimuvad Tartus üheaegselt mõlema erakonna üldkoosolekud, kus erakondade ühinemine lõplikult otsustatakse. Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond on alates kevadest pidanud ühinemisläbirääkimisi eesmärgiga moodustada kahe erakonna baasil uus erakond.

"Vabaerakonna ja ERE läbirääkimised on läinud üsna rahumeelselt ja koostöö vaimus, sest ühinemiseks on mõlemal poolel tugev tahe olemas," ütles Vabaerakonna aseesimees ja Esinduskogu juhatuse liige Märt Läänemets.

"Me oleme algusest peale keskendunud ühisosale ja nii ei ole tekkinud ka "punaseid jooni", mida kumbki ei ole nõus ületama. Uue erakonna võimalikke nimevariante hetkel veel hääletatakse läbi. Kuid poliitiliste sihtide keskmes on keskkondlikkus. Keskkond, kogukond ja kodanikuühiskond on meie poliitilise programmi märksõnad," lisas Läänemets.

Elurikkuse erakond valis uueks läbirääkimiste juhiks Toomas Trapido

Elurikkuse erakonna liikmed valisid digitaalsel üldkoosolekul uueks peaministrikandidaadiks, ehk läbirääkimiste juhiks Toomas Trapido, kes edestas kaaskandidaati Mart Jüssit nelja häälega.

Elurikkuse erakonna järgmine üldkogu toimub 20 augustil Tartus koos Vabaerakonnaga, kus pannakse hääletusele liitumisleping ja kõik muud seadusega ette nähtu, et ühinemise protsess saaks lõpule viidud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: