Rahanduskomisjoni esimees: tarbimine on taastunud

Riigikogu rahanduskomisjon arutas esmaspäeval videoistungil majanduse olukorda ja riigieelarve erimeetmete seisu. Komisjon peab riigieelarve erimeetmete mõju tõhusaks.

Komisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa) ütles, et võrreldes aprilli ja maiga on majanduse seis paranenud ning taastunud on tarbimine. Koka sõnul on positiivset mõju avaldanud töötukassa meetmed. Lisaeelarve meetmete mõju peaks Koka hinnangul avalduma augustis ja septembris, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui tavaliselt ekspordi kasv Eestis on üle kahe protsendi, siis praegu on natuke hirm, et kõik riigid on prognoosinud impordi poolt langusega. See, kuidas Eesti sellest välja tuleb, sõltub paljudest faktoritest, aga me oleme oma lisaeelarvesse väga palju meetmeid loonud selleks, et ettevõtjad oleksid turul konkurentsivõimelised. Olgu selleks aktsiiside langetamine või tõõtukassas tõõjõutoetused. Kõik need meetmed mõjutavad, et Eesti ettevõtjad on Euroopas konkurentsivõimelisemad," rääkis Kokk.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: