Soome plaanib koroonapiiranguid karmistada

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Soome rahvastiku- ja sotsiaalteenuste minister Krista Kiuru. Autor/allikas: SCANPIX / imago images / Lehtikuva

Soome kavatseb seoses koroonaviiruse leviku kasvuga välismaal karmistada viiruse ohjeldamiseks mõeldud siseriiklikke piiranguid.

Soome paneb kõik kõrge viirusetasemega riikidest saabuvad lennureisijad, sealhulgas võõrtöölised, kohustuslikku karantiini ja kõigile saabujatele tahetakse kohustuslikuks muuta ka koroonatesti tegemine.

Soome terviseameti esindajad toonitasid esmaspäeva õhtul peetud pressikonverentsil, et ehkki viiruse levik on Soomes üks madalamaid Euroopa Liidus, on nakatumiste arv siiski mõnevõrra kasvanud ja eelkõige just välismaalt saabujate tõttu.

Näiteks nädalavaheusel Põhja-Makedooniast saabunud lennul oli 157 reisijat ja neist 24 neist osutusid nakatunuks. Seepärast otsustaski Soome valitsus karmistada suurema nakatumiste arvuga riikidest saabujatele kehtestavaid piiranguid ning testid ja karantiini neile kohustuslikuks muuta. Esialgu puudutab see peamiselt lennureisijaid, aga ka sadamatel hoitakse silma peal, ütles rahvastiku- ja sotsiaalteenuste minister Krista Kiuru.

Ka paljud pered on käinud välismaal ja tahaksid enne sel nädalal algavat kooliaastat ennast testida, et rahuliku südamega tööle ja kooli naasta. Testisoove on aga nii palju, et mõneski piirkonnas tuleb koroona-testile pääsemist oodata isegi nädala ja ka vastuste saamine venib, sest laborid on üle koormatud.

Soomlased on hakanud ka kaitsemaske varuma, sest Soome terviseamet on andnud soovituse kanda maske ühistranspordis ja kinnistes ruumides, kus vahemaa hoidmine pole võimalik. Sel nädalal peaksid tulema uued soovitused maskide asjus. On neid, kes maske nõuavad ja neid, kes peavad seda vabaduse piiramiseks. Paljud on seda meelt, et maskidest pääsu pole.

Soome terviseametnikud ei ole seni vajalikuks pidanud maski kohustuslikuks teha, sest soomlased on altid soovitusi järgima. Ka Eesti tervisamet ütles paar päeva tagasi, et Eestiski oleks igati kohane kanda maski siseruumides, kus on palju rahvast.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: