Saksamaa esitas Audi endistele juhtidele süüdistuse diislipettuses

Rupert Stadler
Rupert Stadler Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Michael Dalder

Saksa prokuratuuri teatel esitati autofirma Audi kolmele endisele juhatusele liikmele ja ühele pensionile läinud töötajale süüdistus pettuses seoses niinimetatud diisliskandaaliga.

"Nelja kostjat süüdistatakse pettuses, kaudsetes võltssertifikaatides ja kriminaalses reklaamis," teatas Müncheni prokuratuur, süüaluste nimesid nimetamata.

Eelnevalt on skandaaliga seoses esitatud süüdistus Audi endisele tegevjuhile Rupert Stadlerile, kes peaks kohtu alla minema 30. septembril.

Süüdistuse on saanud ka Audi emafirma Volkswageni endine tegevjuht Martin Winterkorn.

Volkswagen tunnistas 2015. aastal üles emissioonipettuse, mis mõjutas 11 miljonit sõidukit üle maailma. Autodesse paigaldatud niinimetatud katkestusseadmed näitasid katsetingimustes madalamat emissioonitaset kui tegelikes sõidutingimustes.

Prokurörid ütlesid, et endist töötajat süüdistatakse algatuses arendada Audi, Volkswageni ja Porsche sõidukitele katkestusseadmetega mootorid. Endiseid juhatuse liikmeid süüdistatakse pettusega kursis olemises ja suutmatuses mõjutatud sõidukite müüki peatada. Prokuröride sõnul valetas üks neist Audile oma osaluse kohta pettuses enne, kui ta 2016. aastal juhatusse määrati.

Diisliskandaal on Volkswagenile maksma läinud üle 30 miljardi euro, sellest suurem osa Ühendriikides.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: