Eesti kahe nädala nakatunute arv 100 000 elaniku kohta on kahekordistunud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reisijad Tallinna Vanasadamas enne liikumispiiranguid.
Reisijad Tallinna Vanasadamas enne liikumispiiranguid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase kahe nädala koroonaviirusesse nakatunute arv 100 000 elaniku kohta on teinud nädalaga kahekordse hüppe. Käimasolev nädal toob aga nakkuskordaja taas pisut allapoole.

Eelmise kahe nädala haigestumus koroonaviirusesse oli Eestis 9,2 inimest 100 000 kohta. Veel nädal varem oli näitaja vaid 4,5 inimest 100 000 elaniku kohta. Seega on nakatunute määr nädalaga enam kui kahekordistunud.

Terviseamet on seadnud koroonapiirangute lävendiks 25 nakatunut 100 000 elaniku kohta kahe nädala jooksul, sellest on Eesti veel tublisti maas. Ent reisimisega kaasnevad piirangud algavad enamikus Euroopa riikidest alates 16 nakatunust 100 000 elaniku kohta. Et Eesti elanikud ei satuks karantiininõude alla, peaks Eesti püsima allpool seda määra.

Rõõmustav on aga see, et kuna viimasel nädalal on nakatunute arv Eestis taas vähenema hakanud, on selle nädala lõpuks ka nakatunute määr vähenemas. Praeguse seisuga on see arv 8,5 nakatunut 100 000 elaniku kohta, ent täisnädal pole veel lõppenud.

Kõige madalam oli nakatunute hulk 100 000 elaniku kohta kahe nädala jooksul ajavahemikus 13.-26. juulini, mil näitaja oli kahe nädala jooksul keskmiselt 1,5. Sealt edasi aga tulid juba mängu Tartu kollete nakatunud ja määr kasvas 4,5-ni.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: