Ööpäevaga lisandus seitse koroonapositiivset

Kätehügieeni vahend.
Kätehügieeni vahend. Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1238 esmast koroonaviiruse proovi, millest seitse osutus positiivseks, teatas terviseamet laupäeval.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus kolm positiivset testitulemust Harjumaale, neist kaks olid Tallinna elanikud, üks avastatud koroonapositiivne elab Tartus, üks Ida-Virumaal, üks Põlvamaal ja üks Pärnumaal.

Lisandunud juhtumite puhul on ühel juhul tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsega ning ühel juhul on nakkus sisse toodud Ukrainast. Ülejäänud  juhtudel on nakatumise allikas veel selgitamisel, teatas terviseamet.

Laupäevahommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kaheksa inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsient.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Praeguseks on haiglates lõpetatud 397 COVID-19 haigusjuhtumit 384 inimesega.

Laupäevahommikuse seisuga on tervenenud 1976 inimest. Neist 1501 inimese (76 protsendi) haigusjuhtum on lõpetatud, 475 inimese (24 protsendi) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 134 000 esmast testi, nendest 2184 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: