Euroopa Komisjon nõustus Taani ja Rootsi miljardieurose riigiabiga SAS-ile

SAS-i lennuki tankimine Oslo lennuväljal.
SAS-i lennuki tankimine Oslo lennuväljal. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Euroopa Komisjon nõustus Rootsi ja Taani riigiabiga Põhjamaade lennuettevõttele SAS, kokku rekapitaliseeritakse firmat 11 miljardit Rootsi krooni ehk ligi ühe miljardi euro ulatuses.

Komisjoni heakskiit põhineb Euroopa Liidu riigiabi ajutisel raamistikul, ning see on osa suuremast rekapitaliseerimispaketist, mis näeb ette erainvestorite märgatava kaasamise, sealhulgas praeguste võlgade konverteerimise varainstrumentideks, märkis Euroopa Komisjon pressiteate vahendusel.

Koroonapiirangute raskustesse sattunud SAS on juba koondanud tuhandeid töötajaid, et pääseda pankrotistumisest, märkis Rootsi Raadio.

"SAS on mänginud võtmerolli Skandinaaviamaade ühendustese ja majanduses. Nagu paljud teised lennundussektoris tegutsevad ettevõtted sai ka SAS kahjustada praeguses kriisis. Selle meetmega panustavad Taani ja Rootsi ligi üks miljard eurot SAS-i rekapitaliseerimiseks, mis peaks aitama ettevõttel praeguse kriisi üle elada," ütles konkurentsipoliitika eest vastutav Euroopa Komisjoni juhtiv asepresident Margrethe Vestager.

Plaani kohaselt panustab Taani SAS-i rekapitaliseerimisse umbes 6 miljardit Rootsi krooni (583 miljonit eurot) ja Rootsi 5 miljardit krooni ehk umbes 486 miljonit eurot.

SAS on suurim Taani, Rootsi ja Euroopa Liitu mittekuuluva Norra lennundusettevõtte. Selle põhilennuväli on Kopenhaagenis ja tavaolukorras katab see kaks kolmandikku Skandinaavia-sisestest lendudest. SAS-i arvele jääb ka umbes 30 protsenti Taani ja 25 protsenti Rootsi rahvusvahelistest lendudest.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: