Trumpi nõunik: Navalnõi mürgitamisel on mõju USA-Vene suhetele

Navalnõi toetaja 20. augustil Peterburis.
Navalnõi toetaja 20. augustil Peterburis. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Ühendriigid on ärevil teadetest Vene opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi võimaliku mürgitamise kohta ning kui need peaksid kinnitust leidma, võib sel olla arvestatav mõju USA-Venemaa suhetele, ütles reedel president Donald Trumpi riikliku julgeoleku nõunik Robert O'Brien.

"See on äärmiselt häiriv, ning kui kõige selle taga seisavad venelased... siis me püüame arvestada, määratleda, kuidas me tulevikus hakkame suhtlema venelastega," ütles O'Brien telekanali Fox News eetris.

"Ta on väga julge inimene. Ta on väga julge poliitik ning meie mõtted ja palved on tema ja ta perega," sõnas O'Brien Navalnõid iseloomustades.

Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš ütles neljapäeval, et opositsionääril hakkas halb lennul Tomskist Moskvasse ning lennuk tegi hädamaandumise Omskis, kus opositsionäär haiglasse viidi, ning on endiselt teadvusetuna intensiivravipalatis.

Navalnõi pere ja arstid tahavad ta teise haiglasse üle viia

Teadvusetuna Omski haiglas viibiva Vene opositsionääri Aleksei Navalnõi pere ja arstid tahavad viia ta julgeolekukaalutlustel teise kliinikusse, ütles neljapäeval tema pressiesindaja Kira Jarmõš. 

"Aleksei Navalnõi pere ja arstid võtsid vastu otsuse tema toimetamiseks teise kliinikusse. Seda on vaja kasvõi seetõttu, et Omski haigla, kus ta praegu viibib, ei ole piisavalt varustatud kõigi vajalike testide ja protseduuride tegemiseks. Lisaks on seda tarvis turvakaalutlustel."

Jarmõši sõnul on kõik Navalnõi teise raviasutusse üleviimist puudutavad korralduslikud küsimused kontrolli all ning opositsioonijuhi pooldajatel on olemas ka selleks vajalikud ressursid.

"Me palume selle haigla juhtkonda, kus Aleksei praegu viibib, mitte takistada meil kõigi tema üleviimiseks vajalike dokumentide kättesaamist," lausus ta. 

Pressiesindaja märkis, et Navalnõiga juhtunu põhjused on endiselt teadmata. "Diagnoosi ei ole talle endiselt pandud ning me ei tea, mis oli kõige juhtunu põhjus."

Opositsionääril hakkas halb lennul Tomskist Moskvasse ning lennuk tegi hädamaandumise Omskis, kus opositsionäär haiglasse viidi, ning on endiselt teadvusetuna intensiivravipalatis.

Jarmõš on veendunud, et Navalnõi mürgitati. Tema sõnul ei söönud Navalnõi hommikul midagi, jõi üksnes Tomski lennujaamast ostetud teed.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: