Uus nädal tuleb jahedam

Foto: Ken Mürk/ERR

Laupäeval on ilm kergelt vihmane ja sooja on kuni 24 kraadi. Uuest nädalast on aga juba jahedam ja välistada ei saa äikest.

Venemaa lääneservas olev kõrgrõhkkond on sunnitud taganema kagu poole, sest Briti saartelt Norra merele liikuv madalrõhkkond suunab oma madalrõhulohu koos vihmasajuga üle Läänemere Baltimaade kohale. Kohati on sadu tugev ja on ka äikest.

Öösel vastu laupäeva ilm veel vähese ja vahelduva pilvisusega. Vaid Lääne-Eesti saartel võib kohati hoovihma sadada. Paiguti tekib udu. Kagu- ja lõunatuul tugevneb hommikuks nelja kuni kümne, rannikul puhanguti kuni 15 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on 10 kuni 16, rannikul aga kuni 20 kraadi.

Hommik on Ida-Eestis selgem ja kuiv, lääne pool on pilvi rohkem ja saartel hakkab sadama vihma. Sooja on kuni 20 kraadi.

Laupäeva päev tuleb pilves selgimistega. Vihmapilved levivad saartelt edasi mandrile. Paiguti on äikest ning sadu on tugev. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-11, puhanguti kuni 17 meetrit sekundis. Sooja on päevaks oodata 18 kuni 24 kraadi.

Õhtul on taevas valdavalt pilves, paljudes kohtades sajab vihma ja püsib ka äikese võimalus. Sooja on siis 18 kuni 24 kraadi.

Pühapäeval taevas taas selgineb ning väheneb ka hoovihma võimalus. Õhutemperatuuri maksimumid kerkivad veel 20 kraadist kõrgemale, uue nädala algus on aga juba jahedam. Esmaspäeval sajab mitmel pool hoovihma ning välistada ei saa ka äikeset.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: