Tallinn teeb koroonakriisi rahaga korda koole ja parandab teid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna linnavalitsus
Tallinna linnavalitsus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riik annab Tallinnale eriolukorra mõjude leevendamiseks tehtavate investeeringute tarbeks 17 miljonit eurot. Kokku jagatakse üle Eesti laiali 130 miljonit.

Linnavalitsuse poolt kolmapäeval heaks kiidetud nimekirjas on välijõusaalide rajamine erinevatesse linnaosadesse, kvartalisiseste teede rajamine ja remont ning lasteaedade õuealade korrastamine ja korralik valgustamine.

Ühtegi märkimisväärselt suurt investeeringut linn praeguse seisuga riigi poolt eraldava rahaga teha ei kavatse.

Näiteks on nimekirjas terve hulk koolide remonditöid – alates ventilatsiooni ehitamisest ja ruumide remondist kuni Vanalinna täiskasvanute gümnaasiumi hoone mikrovaiadega toestamiseni.

Investeeringuraha eest tehakse korda ka Mustamäel asuvad sotsiaalmaju ning remonditakse Nõmme kultuurikeskust.

Osa rahast läheb Vana-Viru tänaval asuva Tallinna linnavolikogu maja istungite saali ventilatsioonisüsteemi uuendamiseks ja hoone katuse remondiks.

Kultuuriasutustest läheb raha Tammsaare muuseumi üleviimiseks gaasiküttele.

Kõlvarti sõnul lootis Tallinn rohkem raha

Riigi 2020. aasta lisaeelarvega määrati Eesti omavalitsustele kokku 130 miljonit eurot, et leevendada COVID-19 eriolukorra negatiivseid mõjusid majanduses. Sellest summast on 70 miljonit ette nähtud uute investeeringute toetuseks, et omavalitsused saaksid teha investeeringuid, suurendada seelävi tellimuste mahtu erasektorile ja leevendada majanduskriisi mõjusid.

Tallinna linnale kinnitati toetuse piirsummaks 17,38 miljonit eurot. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart märkis kolmapäeval, et linna ootused olid suuremad. "Meil olid lähtuvalt Tallinna suurusest ja elanike arvust suuremad ootused, 30 miljonit. Aga ka 17 miljonit on suur summa," ütles Kõlvart.

Linnavalitsus pani suve jooksul kokku 155 investeerimisobjektiga nimekirja. Kuivõrd riigi eraldatavast 17 miljonist jääks selgelt väheks, lisab Tallinn omalt poolt veel sama palju, kokku on summaks 35,5 miljonit eurot.

Kõlvarti sõnul saavad kõik nimekirjas olevad objektid raha ning kõik tööd saavad tehtud käesoleva ja järgmise aasta jooksul. Nimekirja peab kinnitama linnavolikogu ning seejärel ka läheb nimekiri rahandusministeeriumisse, kes hakkab raha eraldama. Rahaeraldised peavad omavalitsustele laekuma hiljemalt käesoleva aasta lõpuks.

Riigi poolt eraldatavat toetust ei saa kasutada jooksvateks kuludeks, maa ega tehnika soetamiseks.

Tallinna investeeringuobjektide esialgse nimekirjaga saab tutvuda SIIN

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: