Putin lubas kaitsta Valgevene suveräänsust

Venemaal on Valgevene ees kohustus kaitsta tema suveräänsust ja stabiilsust ning Moskva on valmis seda kohustust täitma, ütles president Vladimir Putin.

"Seal on punktid, mis räägivad sellest, et kõik liitriigi liikmesriigid, aga selles on ainult kaks osalist: Venemaa ja Valgevene, peavad üksteist aitama nii suveräänsuse kui piiride kaitsel, aga ka stabiilsuse tagamisel. Nii on seal kirjas," rääkis Putin neljapäeval intervjuus telekanalile Rossija 1, viidates kahe riigi liidulepingule.

Sellega seoses on Venemaal Valgevene ees kohustused, tõdes Putin. "Aleksandr Grigorjevitš Lukašenko tõstataski küsimuse selliselt, et sooviks, et me annaksime talle vajadusel asjakohast abi," rääkis Venemaa liider. "Ma ütlesin, et Venemaa täidab kõik oma kohustused," rõhutas Putin.

Lukašenko olevat küsinud Venemaalt miilitsareservi ettevalmistamist, kuid lubanud seda mitte kasutada seni, kuni olukord pole kontrolli alt väljunud. Putini sõnul ei näe ta vajadust kaasata Vene üksusi Valgevene kriisi lahendamisel, kuna tema hinnangul on sealne olukord rahunemas.

Vene presidendi sõnul käitub tema riik Valgevene küsimuses vaoshoitumalt kui Euroopa ja Ameerika poliitikud.

Putini hinnangul on Valgevenes silmnähtavalt sisepoliitilisi probleeme, aga ta avaldas lootust, et need lahendatakse eranditult rahumeelselt.

"Tervikuna olukord Valgevenes praegu siiski rahuneb. Ja ma loodan, et kõik probleemid - aga neid muidugi on, muidu inimesed ei tuleks tänavatele, see on täiesti nähtav asi - lahendatakse põhiseaduslikul väljal, seaduslikes raamides, rahumeelsete vahenditega," ütles Vene president.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: