Putin ja Lukašenko leppisid kokku kohtumise Moskvas

Vene president Vladimir Putin ja Valgevene liider Aleksandr Lukašenko eelmise aasta juunis Minskis spordivõistluste avamisel..
Vene president Vladimir Putin ja Valgevene liider Aleksandr Lukašenko eelmise aasta juunis Minskis spordivõistluste avamisel.. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaa president Vladimir Putin ja Valgevene liider Aleksandr Lukašenko pidasid pühapäeval telefonivestluse, mille käigus leppisid kokku, et Lukašenko sõidab peagi Moskvasse kohtumisele.

"Kinnitati mõlemapoolset häälestatust Vene-Valgevene littlassuhte edasisele tugevdamiseks ja mõlemapoolselt kasuliku koostöö laiendamiseks kõigis suundades. Lepiti kokku lähinädalatel Moskvas kohtuda," öeldakse Kremli pressiteenistuse teates.

Valgevene liidri pressiteenistus teatas, et Lukašenko ja Putin kohtuvad "lähiajal". Ka Putini ja Lukašenko telefonivestlusest teatas esmalt Minsk.

Putin on varasemalt kommenteerinud Valgevenes 9. augusti presidendivalimiste võltsimise järel vallandunud proteste sõnadega, et Moskva loeb presidendivalimised toimunuks ning lisaks ütles Putin, et maailmas "pole üldse midagi ideaalset".

Putin õnnitles Lukašenkot sünnipäeva puhul. Valgenevenet 26. aastat valitsenud liider saab pühapäeval 66-aastaseks.

Lõuna ajal kogunesid Minski kesklinna taas uusi ja ausaid valimisi nõudvad protestijad ning samas teatati ka suurte miilitsajõudude ja tehnika toomisest piirkonda.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: