Pence: Bideni võidu korral ei ole ameeriklased kaitstud

Foto: REUTERS/SCANPIX

USA demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideni võidu korral ei ole ameeriklased kaitstud, ütles riigi asepresident Mike Pence vabariiklaste erakonnakongressil peetud kõnes. Ta lisas, et rassimeeleavaldustega kaasnenud vägivald peab lõppema ja tänavatel tuleb taastada kord.

Asepresident Mike Pence pidas kõne Marylandi osariigis USA hümni sünnikohas, kus rõhutas, et riik vajab presidenti, kes usub oma kodanike võimetesse ja suudab majanduse taas üles ehitada.

"Me seisame ristteel, Ameerika. President Trump viis meie riigi vabaduse ja võimaluste rajale selle administratsiooni esimesest päevast alates, aga Joe Biden suunaks Ameerika sotsialismi ja allakäigu teele," ütles Pence.

Pence rääkis, mida administratsioon on nelja aasta jooksul ära teinud, pöörates muuhulgas tähelepanu maksukärbetele, sõjaväe rahastamisele ja koroonaviiruse vastasele võitlusele. Samuti mainis asepresident vägivaldseks muutunud meeleavaldusi Wisconsini osariigis, mis algasid pärast seda, kui politsei tulistas mitu korda mustanahalist Jacob Blake'i.

"Vägivald peab lõppema, nii Minneapolises, Portlandis kui ka Kenoshas. Liiga palju kangelasi on surnud meie vabadust kaitstes, et näha ameeriklasi
üksteist maha löömas. Selle riigi tänavatel taastub õigus ja kord," lausus Pence.

USA Politseiorganisatsioonide Assotsiatsiooni juht Michael McHale ütles, et kaos on selle tulemus, kui ebaõnnestunud ametnikud linnades nagu Portland, Minneapolis, Chicago ja New York teevad teadliku otsuse mitte toetada õiguskaitseorganeid. Tulistamised, tapmised, rüüstamised ja rahutused toimuvad takistusteta," sõnas McHale.

Teiste seas rääkis vabariiklaste kongressil ka presidendi pikaajaline nõunik ja üks häälekamaid kaitsjaid Kellyanne Conway. Ta keskendus naiste õigustele ja rõhutas, et Trump on aastakümneid edutanud naisi kõrgetele ametikohtadele. Samuti mainis ta presidendi kaastundlikkust.

"Ma olen näinud mitu korda, kuidas president lohutab ja julgustab last, kes on kaotanud vanema, vanemat, kes on kaotanud lapse, töötajat, kes on kaotanud töö, noorukit, kes on kaotanud oma tee narkootikumidele," rääkis Conway.

Demokraadid aga kritiseerisid teravalt päev varem toimunud vabariiklaste kongressi, sest seal kanti üle Valges Majas korraldatud kodakondsus- ja armuandmistseremoonia. Nende hinnangul kasutab Trump ametikohustusi kampaania tegemiseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: