Trump võttis vastu vabariiklaste nominatsiooni teiseks ametiajaks

{{1598584680000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AP

USA president Donald Trump võttis neljapäeval Valges Majas arvuka publiku ees kõnet pidades vastu Vabariikliku Partei nominatsiooni tema ametisse tagasi valimiseks.

"Mu kaasameeriklased, täna, süda täis tänulikkust ja piiritut optimismi, võtan ma täielikult vastu antud nominatsiooni Ühendriikide presidendiks kandideerimiseks," ütles Trump.

President pidas kõne Valge Maja hoovis, kuhu oli kogunenud üle 1500 inimese. Vaatamata koroonaviiruse levikule kandsid vähesed publikus maske ja istusid üsna lähestikku.

Trumpi kinnitusel on koroonaviiruse vaktsiin valmis aasta lõpuks.

"Me mobiliseerime Ameerika teadusliku ande vaktsiini tootmiseks rekordajaga," lausus Trump. "Meil saab olema ohutu ja tõhus vaktsiin ning koos me purustame viiruse." 

"Me võidame viiruse, lõpetame pandeemia ja tuleme tagasi tugevamana kui eales varem," ütles Trump.

Trump rõhutas, et ta on nelja aasta jooksul täitnud terve hulga kampaanialubadusi, mainides muuhulgas NATO liitlaste suuremat panustamist kaitsesse, kaubanduslepete muutmist, Mehhiko piirimüüri ehitamist, ülemkohtunike ametisse nimetamist, kriminaalõigusreformi ja maksukärpeid. Presidendi sõnul on aga kõik need saavutused nüüd ohus.

"Joe Biden ei ole Ameerika hinge päästja. Ta on Ameerika töökohtade hävitaja ja kui ta saab võimaluse, siis ta hävitab Ameerika suurepärasuse," ütles Trump.

CBS-i uudiste hiljutise uuringu järgi on vabariiklaste jaoks nende valimiste kõige olulisemad teemad majandus, politsei- ja julgeolekujõududega seotud probleemid ja hiljutised meeleavaldused.

"Teie hääl otsustab, kas me kaitseme seaduskuulekaid ameeriklasi või anname vaba voli vägivaldsetele anarhistidele, agitaatoritele ja kriminaalidele, kes ohustavad meie kodanikke," lausus Trump kõnes.

Vabariiklaste kongressi viimasel päeval rääkis teiste seas ka endine New Yorgi linnapea ja presidendi isiklik advokaat Rudy Giuliani, kes on aastate jooksul Trumpi häälekalt kaitsnud, kuid viimastel kuudel olnud avalikkuse tähelepanu eest eemal.

Seekordses kõnes rõhutas Giuliani, et demokraadid ei soovi pakkuda politseivägivallaga võitlemiseks tegelikke lahendusi, sest nad tahavad valimisi võita.

"Erakondadeülene kokkulepe politseivägivalla vastaseks tegevuseks oleks sellele riigile väga väärtuslik, aga ühtlasi näitaks see president Trumpi tõhusa liidrina," ütles Giuliani.

USA demokraatide asepresidendikandidaat Kamala Harris ütles samas: "Me peame alati kaitsma rahumeelseid meeleavaldusi ja rahumeelseid meeleavaldajaid. Me ei tohiks neid segamini ajada nendega, kes rüüstavad ja saadavad korda vägivaldseid tegusid. Sealhulgas tulistajaga, kes arreteeriti mõrva eest."

Mõlema erakonna kongressid on nüüd läbi ja ameeriklased ootavad kandidaatide vahelisi teledebatte. Trump ja Biden astuvad esimest korda silmitsi septembri lõpus Ohio osariigis.

Presidendivalimised toimuvad 3. novembril.

Allikas: ERR, AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: