Rail Balticust lahkunud tegevjuhile pole pea aasta aega järeltulijat leitud

Rail Balticu ettevalmistustööd
Rail Balticu ettevalmistustööd

Rail Balticu juhtimisest loobunud soomlasest tegevjuhile pole kümme kuud hiljem endiselt järeltuijat leitud.

Soomlane Timo Riihimäki alustas RB Raili tegevjuhina suurte lootustega projektile 2019. aasta kevadtalvel, kirjutab Yle.

"On oivaline privileeg esindada Balti riike nii suures taristuprojektis. Rail Baltic on märkimisväärne projekt ka Euroopa mastaabis," kiitis Riihimäki 2019. aasta märtsis antud intervjuus.

Ent juba oktoobri lõpus teatas ta oma tagasiastumisest.

"Ütleks nii, et soomlasena tahaks olla ikka juht, mitte kaasreisija," põhjendas ta siis oma lahkumist.

See tähendab, et ta ei saanud raudteeprojekti sisuliselt juhtida, vaid oli pigem kõneisik, ehkki RB Rail peaks olema kogu projekti vedur ja Riihimäki selle juht.

Riihimäki tagasiastumisest on möödas juba kümme kuud, ent siiani juhib ettevõtmist tegevjuhi kohusetäitja, lätlane Agnis Driksna.

RB Raili esindaja sõnul otsitakse uut tegevjuhti praegu rahvusvaheliselt ja uue inimese ametissenimetamine peaks lõppema oktoobri ja detsembri vahel.

Soome transpordi- ja sideministeeriumi kantsler Sabina Lindström peab uue tegevjuhi otsingute venimist kahetsusväärseks, sest see võib niigi üle kivide ja kändude liikunud projekti veelgi aeglustada.

"Projekti seisukohast on alati hea, kui kapten on laevas," leiab Lindström, leides, et tegevjuhi puudumine mõjutab ka Soome osalemist projektis.

"See avaks ka Soome jaoks täiesti uue ühendustee ja võimaluse, nii et loodame väga, et projekt edeneb ja sellele leitakse ka uus tegevjuht," ütles Lindström.

Rail Balticu projekti on saatnud pidevad rahvusvahelised tülid ja juhivahetused.

Praeguste plaanide kohaselt peaks Rail Balticu kiire raudteeühendus valmima 2026. aastal. Eestis ja Leedus ühe lõigu ehitustööd juba käivad, novembris peaksid algama ehitustööd ka Riia peavaksalis.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: