Eesti Posti nõukogu teeb äride eraldamiseks juhtkonnas vangerdusi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Charlie Viikberg. Autor/allikas: Eesti Energia

Eesti Post on välja vahetanud finantsjuhi Ahto Pärli, kes alustas tööd alles tänavu 20. aprillil. Tema koha on finantsvaldkonna juhina üle võtnud Charlie Viikberg, kes lahkus aasta tagasi Eesti Energia energiakaubanduse juhi ametist, kirjutab Eesti Päevalehe Ärileht.

Riigifirmal on ka värske nõukogu, mille liikmed ning nõukogu juhiks saanud Sten Soosaare nimetas väliskaubandus- ja infotehnoloogia minister Raul Siem ametisse juuni keskpaigas. Soosaar selgitas Ärilehele, et vangerdused finantsjuhi kohal on seotud Eesti Posti ühe ärivaldkonna ehk infoäri (e-arvete) eraldamise eraldiseisvaks äriühinguks.

"Eraldamise ettevalmistamisteks on vaja professionaalset ja pühendunud inimest ning Ahto Pärl, kelle vastutusalas infoäri on olnud, oli huvitatud seda protsessi juhtima. Seoses uutele ülesannetele keskendumisega lahkus Ahto Pärl juhatuse liikme ja finantsjuhi kohalt ning jätkab hetkel prokuristi ametikohal, et valmistada ette infoäri eraldamine eraldiseisvaks äriühinguks," selgitas Soosaar.

"Vastavalt riigiettevõtete juhtimise heale tavale kuulutab nõukogu juba lähiajal CFO/juhatuse liikme leidmiseks avaliku konkursi. /.../ Nõukogul on hea meel tervitada ajutise CFO/juhatuse liikmena Charlie Viikbergi /.../ Viikbergi volitused kehtivad kuni käesoleva aasta lõpuni," lisas Soosaar.

Soosaare enda nimi on avalikkusele suhteliselt tundmatu, kuid nagu ütleb riigifirmade nõukogude mehitamiseks loodud nimetamiskomitee juht Kaido Padar, siis Soosaar sobis Eesti Posti tema infotehnoloogia- , riigi äriühingus töötamise- ja investeerimiskogemus.

Siiski on Soosaarel minevikus plekk - nimelt süüdistati meest koos mitme teise IT-ärimehega pistise andmises sotsiaalministeeriumi ametnikule, kuid ta pääses kriminaalmenetlusest oportuniteediga. Kaido Padar kinnitas, et oli Soosaart Eesti Posti nõukokku valides tema varasemast intsidendist teadlik.

Soosaare seni väljapaistvamaks tööks on e-kooli süsteemi loomine ja selle juurutamine Eesti haridussüsteemis.

Eesti Posti nõukokku kuuluvad veel Regina Raukas, Mari Avarmaa, Madis Laansalu, Raivo Uukkivi ja Kalle Viks.

Allikas: EPL / Ärileht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: