Järgmisel aastal jätkub töötuse kasv, töötuna arvel olemise aeg lüheneb

Töötukassa.
Töötukassa. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Töötukassa prognoosib, et tuleval aastal võib käesoleva aastaga sarnaselt oodata registreeritud töötute arvu märkimisväärset suurenemist, samas väheneb töötuna arvel olemise kestus.

Järgnevatel aastatel on oodata majanduse taastumist, kuid hüvitiste ja aktiivsete meetmete kulud jäävad tuleval aastal siiski veel suhteliselt kõrgeks.

Töötuskindlustushüvitist saab tänavuse prognoosi kohaselt ligi 47 287 inimest, tuleval aastal aga vaid 29 058 inimest.

2021. aastal oodatakse majanduse taastumist ning töötuse kestuse lühenemist. Kui tänavu prognoosib töötukassa töötuskindlustushüvitise kuluks 167,8 miljonit eurot, siis tuleval aastal 94,9 miljonit eurot.

Töötukassa prognoosib, et registreeritud töötute arv suureneb nende hulgas, kelle töövõime ei ole vähenenud, kuid kasvab ka vähenenud töövõimega töötute arv.

Tuleval aastal töötute arv veel suureneb, keskmiselt on tuleval aastal töötuna arvel 57 400 registreeritud töötut. Seejärel hakkab töötute arv aasta-aastalt vähenema ja jõuab 2024. aastaks 45 000 registreeritud töötuni.

Hüvitiste kulu koos sotsiaalmaksuga on tänavu ligikaudu 238,6 miljonit eurot ja tuleval aastal 145,3 miljonit eurot.

Töötukassa varad vähenevad kõiki töötuskindlustusvahendid arvestades tänavu 380,3 miljoni euro võrra ning tuleval aastal 50,7 miljoni euro võrra. Plaanide kohaselt on tuleva aasta lõpuks töötukassa netovara väärtus 407,1 miljonit eurot ja 2024. aasta lõpuks 286 miljonit eurot.

Töötukassa esitas valitsusele määruse säilitamaks töötuskindlustusmaksete määrad tulevast aastast kuni 2024. aastani kindlustatu töötuskindlustusmakse määraks 1,6 protsenti ja tööandja töötuskindlustusmakse määraks 0,8 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: