Valitsus kiitis heaks Porto Francole laenu andmise

{{1599119700000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Vabariigi valitsus kiitis neljapeävasel istungil heaks Porto Franco OÜ-le kuueks aastaks investeerimislaenu andmise summas 39,4 miljonit eurot.

Laenu väljastab KredEx. Laenu intress on 12 kuu euribor pluss kaks protsenti aastas. Lepingutasu moodustab 0,2 protsenti laenulimiidi summast.

Laenulimiit on lubatud kasutusse võtta osade kaupa, iga osa minimaalne suurus on vähemalt viis miljonit ja maksimaalne suurus 15 miljonit eurot, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Laen peab olema tagatud teise järjekoha hüpoteegiga kinnistutele, mis asuvad Tallinna kesklinnas aadressil Laeva tn T6, Laeva tn 1, Kuunari tn 1 ja Kai tn 4.

Peaminister Jüri Ratas ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et riigile on oluline, et tehtaks uusi investeeringuid ja tuleks uut maksutulu. Ratas märkis, et Porto Franco projekti prognoositav maksutulu oleks aastas üle 20 miljoni euro. "Pikemas perspektiivis luuakse uusi pindasid, oluline on, et see ei jääks ehitustandriks," ütles Ratas.

Porto Franco arendus on erinevatel põhjustel aastaid veninud, praegu on seal ehitustööd peatatud. Porto Franco tegevjuht Rauno Teder on öelnud, et ehitustööd plaanitakse taaskäivitada kohe, kui riigilt laen saadakse. Laen kavatsetakse riigile tagastada pankadelt saadavast laenust kolme aasta jooksul, nii et tegemist oleks sildfinantseerimisega.

Porto Franco sõlmis paar nädalat enne seda, kui valitsus kehtestas koroonaviiruse leviku tõttu eriolukorra, Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) ning Luminoriga 102 miljoni eurose laenulepingu. EBRD osa sellest on 63 miljonit ja Luminori osa 39 miljonit eurot.

Tallinna kesklinna mereäärsele alale rajatavasse Porto Franco ärikvartalisse on kavandatud pinda üle 150 000 ruutmeetri.

Porto Francole laenu andmise plaani on varem kritiseeritud, teiste hulgas tegi seda Eesti Panga president Madis Müller. Koalitsioonipoliitikud on laenu andmist õigustanud.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: