Ratas: ma ei toeta eesmärki 2021. aasta riigieelarve tasakaalu saada

Foto: Siim Lõvi /ERR

Praegu on maailmas tervisehoiukriis ja majanduskriis, mille tõttu jääb nii Eestis kui ka mujal Euroopas riigieelarve aastateks defitsiiti, ütles peaminister Jüri Ratas Vikerraadio saates "Uudis +".

Ratas ütles, et kui 2021. aasta eelarvet üritataks tasakaalu saada, siis tuleks kärpida mitme miljardi euro ulatuses kulusid.

"Minna nüüd kärpima selle eesmärgiga, et saavutada tasakaal ja teada, et see võtab ära raha haridusest, tervisehoiust, siseturvalisusest, seda teed ma kindlasti ei toeta," sõnas peaminster.

Praegu tuleb kriisist väljumiseks Ratase sõnul teha kõik, et tööpuudus ei suureneks ning tööhõive säiliks võimalikult kõrgel tasemel.

"Kõik saavad aru, et me oleme täna ikkagi väga sügavas kriisis, majandus- ja tervisehoiukriisis. Siit saab tulla välja ma arvan teisitmoodi, kui 12 aastat tagasi," ütles Ratas ja rõhutas, et riik peab kindlasti pöörama tähelepanu majanduse stimuleerimisele.

Euroopa Liidus aga järgmisel aastal eelarvetasakaalu reegel peaministri sõnul ei kehti, küll aga ei tohi eelarve puudujääk olla suurem kui kolm protsenti SKP-st.

Ratas selgitas, et riigikogu on valitsusele andud loa viie miljardi euro väärtuses laenu võtta ning osa võetud 2,8 miljardist laenurahast on leidnud osalt jooksvate kulude katteks kasutust.

"Laenuraha läheb täna selleks, et kompenseerida tulude poolel neid maksulaekumisi, mis ei tule täis ja et katta lisaeelarve kulutusi, mis me kevadel vastu võtsime," sõnas peaminister.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: