X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ratas pidas Pompeoga telefonikõne

Jüri Ratas telefoniga rääkimas.
Jüri Ratas telefoniga rääkimas. Autor/allikas: Stenbocki maja

Peaminister Jüri Ratas (KE) pidas telefonikõne USA välisministri Mike Pompeoga, muu hulgas tuli jutuks ka president Kersti Kaljulaidi potentsiaalne kandidatuur OECD peasekretäri kohale.

Pompeo märkis Twitteris, et arutas Ratasega majanduskoostööd ning regionaalse julgeoleku olukorda.

"Me hindame Eesti pühendumust töötades koos meiega läbi kahepoolsete suhete ja ka läbi rahvusvaheliste organisatsioonide, et edendada meie jagatud väärtusi ja eesmärke," kirjutas Pompeo.

Ratas ütles sotsiaalmeedias, et jutuks tulid Eesti ja USA suhted, sealhulgas kaitsekoostöö ja Kolme mere initsiatiiv.

"Rõhutasin Ameerika Ühendriikide välisministrile, et USA on Eestile väga oluline liitlane transatlantilises koostöös ja meie regiooni julgeoleku tagamisel. NATO ühtsus ja Ameerika Ühendriikide juhtroll ühenduses on võtmetähtsusega," ütles Ratas.

"Arutasime veel koostööd ÜRO Julgeolekunõukogus ning arenguid Valgevenes. Eesti eestvedamisel ja teiste ÜRO liikmete, seal hulgas Ameerika Ühendriikide toel toimub homme Julgeolekunõukogus mitteametlik kohtumine Valgevene inimõiguste olukorra teemal. Tänasin Ameerika Ühendriike toe eest selle kohtumise korraldamisel," lisas Ratas.

"Samuti rääkisime Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) uuest võimalikust peasekretärist," ütles Ratas veel.

Peaministri büroo juht Johannes Merilai ütles ERR-ile, et tegemist oli infovahetusega, kuna ka USA-l on oma kandidaat OECD peasekretäri kohale.

Eesti president Kersti Kaljulaid võib kandideerida 2021. suvel vabanevale Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ehk nn maailma rikaste riikide klubi peasekretäri ametikohale.

ERR-ile teadaolevalt on ka peaminister Jüri Ratas rääkinud mitmete riigijuhtidega, et saada toetust Kaljulaidi kandidatuurile.

Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe on ERR-ile öelnud, et president Kaljulaid on andnud nõusoleku, et tema kandidatuuri sobivuse üle võib arutada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: