Läti võimud isolatsiooninõude rikkumise eest eestlasi trahvinud pole

Läti on suutnud Eesti ja Leedu vahel oma nakatumise märksa madalamal tasemel hoida.
Läti on suutnud Eesti ja Leedu vahel oma nakatumise märksa madalamal tasemel hoida. Autor/allikas: ERR

Kuigi juba 11. septembrist piirab Läti Eestist sissepääsu riiki, nõudes 10-päevast eneseisolatsiooni, pole piiriületamise või maal pikemalt viibimise eest kordagi eestlastele trahve määratud.

Läti politsei pressiesindaja Simona Gravite ütles ERR-ile, et praegune seadus ei võimalda maismaapiiri kontrollida. Samuti pole määratud piiriületamise või maal pikemalt viibimise eest trahve.

Tervisedeklaratsiooni kohta ütles Gravite, et vaid rahvusvahelist transporti kasutavad reisijad, kes tulevad kõrgema nakkuskordajaga riigist, peavad deklaratsiooni täitma, autoga liiklejatel seda kohustust pole.

Tervisedeklaratsiooni eest vastutavad transpordifirmad ning kõikide reisijate deklaratsioonid politseini isegi ei jõua.

Eneseisolatsiooni nõude täitmist kontrollib Läti osaliselt ning seda helistamise teel.

Samas ütles Gravite, et Läti arvestab sellega, et inimesed vastutavad viiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise eest ise ning palju oleneb reisijate suhtumisest nendesse probleemidesse.

Gravite lisas, et üldiselt on eestlaste arv Lätis vähenenud, kuid täpset statistikat ka selle kohta pole.

11. septembrist otsustas Läti piirata eestlaste sissepääsu riiki kehtestades 10-päevase eneseisolatsiooni nõude. Isolatsioonikohustuseta võib piiri ületada tööle, õppima, arsti juurde või matustele minekuks, vaba piiriületus säilis Valga ja Valka omavalitsuse elanikele

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: