Ööpäevaga lisandus 18 nakatunut

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Pixabay

Möödunud ööpäevaga lisandus 18 uut koroonahaiget, Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta viimase kahe nädala jooksul on 30,85.

Nii Harjumaale kui ka Ida-Virumaale lisandus mõlemasse viis nakatunut. Võrumaale tuli juurde neli, Läänemaale ja Viljandimaale mõlemasse üks nakatunu. Kahel haigestunul puudus rahvastikuregistris sissekirjutus.

Haiglaravil on 22 inimest, intensiivis viis ja juhitaval hingamisel kolm patsienti.

Harjumaale (neli Tallinna) ööpäevaga lisandunud viiest haigusjuhust kahel oli tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Lisandunud haigusjuhtudest olid kolm sisse toodud Ukrainast, Poolast ja Tšehhist, Kümnel juhul oli tegemist varasemate haigestunute kontaktsetega.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest Kadrioru sünnipäeva koldega (Gourmet Coffee) on seotud 26, Tallinna Männi lasteaia koldega kümme ja Läänemere Gümnaasiumi koldega 16 inimest. Esmaspäeva hommikul lisandus töökoha kolle, kus on kokku viis inimest.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 1886 inimest, kellest 205 on haigestunud.

Ida regioonis neli aktiivset kollet

Ida-Virumaale lisandunud viie uue juhtumi puhul on ühel juhul tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega ja ülejäänud nakatumiste asjaolud on veel välja selgitamisel. Kokku on Ida regioonis neli aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud kuus inimest, Sillamäe töökoha koldega on seotud 11 inimest. Tutvuskonna koldes on 29 haigestunut. Tammiku põhikooli koldes on 11 inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 690 inimest, kellest on haigestunud 145.

Võrumaale lisandunud ühe uue juhtumi puhul on tegemist varasema haigestunu lähikontaktsega, kolmel juhul on nakkusallikas selgitamisel. Lõuna regioonis on kolm kollet – Võru sünnipäev (22 inimest), Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut) ja matuse kolle (11 inimest). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 142 inimest, kellest 41 on haigestunud.

Läänemaal nakatus Oru hooldekodu töötaja

Läänemaale lisandunud juhtumi puhul on tegemist Oru Hooldekodu töötajaga, kontaktsete ring on väljaselgitamisel. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 48 inimest, kellest kaheksa on haigestunud.

Möödunud ööpäevaga tehti 1575 testi. Kokku on Eestis tehtud 189 219 esmast koroonaviiruse testi.

Koroonakaardi andmetel on Eestis praegu 410 aktiivset haigusjuhtu.

Koroonaviirus on nõudnud Eestis 64 inimese elu.

 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: