Ametiühing ootab valitsuselt laevafirmade suurkoondamisi ära hoidvaid otsuseid
Meremeeste sõltumatu ametiühing (EMSA) leiab, et doominoefekt, mis saab alguse hotellide sulgemisega ning laevade kai äärde jäämisega, ei piirdu pelgalt Tallink Grupi ligi 1500 töötaja koondamisega ning siirdub edasi negatiivse mõjuna kogu Eesti majandusele.
Ametühingu hinnangul on kogu reisilaevanduse ja turismisektor tööandjaks ning tellijaks paljudele teistele ettevõtetele Eestis. Statistika kohaselt tellib suurettevõte Tallink Eestis asuvatelt ettevõtetelt tooteid ja teenuseid vähemalt 230 miljoni euro ulatuses, märkis EMSA esimees Jüri Lember valitsusele saadetud kirjas.
Olukorras, kus COVID-19 tõbi on halvanud reisiliikluse ja tühjaks jätnud turistidest majutusasutused, on murettekitav valitsuse viivitamine selgete otsuste tegemisega, mis aitaksid leevendada massilist töökohtade koondamist reisilaevandus- ja majutusettevõtetes eelseisvatel kuudel, leiab ametiühing.
Eesti lipu all seilavad reisiparv- ja kaubalaevad on ka riigi julgeolekugarantii ning seda asjaolu ei tohi jätta tähelepanuta, märgib ametiühing ja ootab valitsuse asjakohaseid ja konkreetseid otsuseid, mis väldiksid suurkoondamisi laevandus-ja majutusettevõtetes ning võimaldaksid ettevõtetel koos töötajatega vastu pidada reisiliikluse elavnemiseni järgmisel kevadel.
Toimetaja: Merili Nael
Allikas: BNS