IMF: kolme mere riikide taristu on Lääne-Euroopast 1,2 triljoniga maas

Kolme mere riikide hulgas on ka Läänemere ääres asuvad Baltimaad,
Kolme mere riikide hulgas on ka Läänemere ääres asuvad Baltimaad, Autor/allikas: Haridus- ja teadusministeerium

Esmaspäeval avaldatud Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) uuringu järgi on kolme mere regiooni kuuluvate Kesk- ja Ida-Euroopa riikide taristuinvesteeringute puudujääk Lääne-Euroopaga võrreldes ligi 1,15 triljonit eurot.

IMF-i uuring vaatles Kesk-, Ida- ja Kagu-Euroopa riikide majanduslikku arengut ja leidis, et arenenumate Euroopa riikide tasemele jõudmiseks tuleb investeerida eelkõige piirkonda ühendavatesse taristuprojektidesse, teatas kolme mere algatuse sekretariaat.

Eelisjärjekorras tuleks keskenduda digitaliseerimist ning tarka majandamist ja kliimaeesmärke toetavatele taristuprojektidele.

IMF-i juhi Kristalina Georgieva sõnul on raporti põhjal kõige olulisem suurendada erasektori kaasatust ning samal ajal parendada investeeringute planeerimise ja elluviimise läbipaistvust ning kvaliteeti. 

Kolme mere regiooni kuuluvad 12 Euroopa riiki, mis jäävad Aadria mere, Läänemere ja Musta mere vahele – Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari.

Regiooni algatus edendab koostööd eelkõige energia-, transpordi- ja digisektorite taristute arendamiseks ning riikidevahelise koostöö eesmärkideks on majanduskasv, elanike heaolu ja Euroopa konkurentsivõime kasvatamine. 

Samuti on sihiks energiajulgeolek ja avatud konkurentsile tuginev energiaturg ning kliimaeesmärkide saavutamine nutikate investeeringute abil.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: