Michal: Tallinn ei tohiks taristuprojektidest ja suurhaiglast loobuda

Kristen Michal
Kristen Michal Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinn peaks jätkama suurte taristuprojektide ja suurhaigla ehitusega, ütles Reformierakonna linnapeakandidaat 2021. aasta kohalikel valimistel Kristen Michal.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart (KE) tunnistas ERR-ile antud intervjuus, et Estonia puiestee tunneli projekt on linna jaoks liiga kallis ning juhul, kui eurorahasid ei saada, tuleb loobuda ka Tallinna haigla ehitamisest.

Michal ütles ERR-ile, et temal on Kõlvarti väljapakutud kärbetele ja projektidest loobumistele täiesti vastupidine hoiak. "Kriis on aeg, kus ühiskond ja ettevõtjad ootavad tuleviku suhtes pigem julgeid pakkumisi ja otsuseid, mida teha. Mina otsiks võimalust Tallinnat paremini ühendada," ütles Michal.

"Mina paneks küll asjad natuke teise järjekorda, ma julgeks öelda, et inimeste elukvaliteedile Tallinnas uus haigla on kindlasti asi, milles tuleks läbirääkimisi valitsusega jätkata ja minu poolest võiks minna kasvõi kuni valitsuse vahetamiseni välja, kui valitsus tegelikult selliseid prioriteet ei toeta. Sest need võimalused võiksid lähiaastatel olla," rääkis Michal.

Michali sõnul võiks vaadata üle Tallinna transpordivõrgustik ja panustada uuetesse transpordiliinidesse, samuti alustada Tallinn-Helsingi tunneli tegevustega nii palju, kui see on võimalik. Suuremat arutelu vääriks tema sõnul ka koolibusside ja rattateede küsimus.

Michal leiab, et Estonia puiestee tunneli projektiga tuleks edasi minna. "Kõikide suuremate taristuprojektidega tuleks tulevikus jätkata, millega on võimalik ja liikluse maa alla viimine, kaasa arvatud korralik rattateede võrgustik ja inimeste jaoks rattateede rajamine ja ühendamine, et inimesed saaks liikuma, peab ju olema eesmärk," ütles Michal.

"Tallinna linnal on selleks võimalusi ja tegelikult koostöös riigiga ja Euroopa vahenditega peaks selleks võimalusi otsima ja tegelema. Linnapea mulle tundub täna tõstab kuidagi kergelt käed ja annab alla," lausus Michal.

"Tallinn on jõukas linn, rahalised valikud on üsna laiad"

Michal ütles, et taristuobjektidega edasi minemist võimaldaks kärped, mida Reformierakond on Tallinna linnavalitsusele pakkunud. Näiteks on Michali sõnul küsitav Tallinna arendus- ja koolituskeskuse, Sihtasutuse Vene Lütseum, PBK-lt uudiste tellimine ja linnameedia tegevus. Nende tegevuste lõpetamisel vabaneks Michali sõnul mitu miljonit eurot.

"Neid kohti, kus kokku tõmmata, on veel. Kui need kokku tõmmata, siis me võime hakata arutama, et kas linnale tulevikus arenguks vajalikud projektid mahuvad sisse. Kas me suudame seda teha? Kas meil on selleks vaja võtta laenu? Kas meil on vaja läbi rääkida riigiga?" küsis Michal.

"Tegelikult on linnal alati valikuid ja Tallinn on jõukas linn, rahalised valikud siin on üsna laiad. Tallinn ei ole kehvas olukorras, kuna maksumaksjate arv iga aastaga kasvab. Linnastumine on pöördumatu, see tähendab seda, et me peame püüdlema parema poole," lausus Michal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: