Kahe kahtlusaluse kaitsja taotleb Danske rahapesuasja lõpetamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Danske panga Eesti filiaal Narva maanteel.
Danske panga Eesti filiaal Narva maanteel. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kaitsja hinnangul on Danske Bank Eesti filiaali rahapesukahtluse kriminaalmenetluses andmelekke tõttu võimatu tagada seadusele vastavat kohtupidamist.

Kahe Danske Eesti filiaalis töötanud ning rahapesukahtluse saanud kahtlustatava kaitsja Martin Hirvoja teatas, et esitas neljapäeval riigiprokuratuurile taotluse kriminaalmenetluse lõpetamiseks ja ühtlasi kuriteoteate kriminaalmenetluse alustamiseks selgitamaks välja isikud, kes lekitasid kriminaalasja kohtueelse uurimise andmeid sisaldavad kriminaaltoimikud meediale.

Kriminaalmenetluse seadustiku järgi ei või asja lahendav kohtunik näha enne kohtuistungit kohtueelse uurimise toimikut. "Praegusel juhul on kriminaaltoimik tehtud ajakirjanduse kaudu kättesaadavaks kõikidele Eesti kohtunikele maakohtutes, ringkonnakohtutes ja riigikohtus.  Seega ei ole Eestis enam ühtegi kohtunikku, kes saaks seaduse nõuete kohaselt Danske kriminaalasja lahendada," põhjendas Hirvoja.

Koos kriminaalmenetluse lõpetamise taotlusega esitas kaitsja ka kuriteoteate kriminaalmenetluse alustamiseks, et prokuratuur selgitaks välja, kes võis andmeid lekitada.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: