Lanno: töökollektiividesse võiks luua koroona piiramiseks eraldi ametikoha

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno pakkus ETV saates "Ringvaade" välja, et koroonaviiruse leviku piiramiseks tuleb töökollektiivid ümber kohandada ning luua võiks eraldi töökoha, mille vastutada on kõik koroonaviiruse leviku piiramisega seonduv.

"Me peame ümber kohandama töökollektiivid, võib-olla looma sinna selliseid ametiposte nagu epidemioloogiline seireabimees või töötaja, kes selle eest reaalselt vastutab, nii nagu täna meil on küberturvalisuse jaoks olemas kindlad abimehed," pakkus Lanno.

Lanno sõnul on inimestel üleüldine arusaam, et koroonaviiruse aeg saab kohe läbi. Ta hindas, et tõenäoliselt see paradigma muutus võtab oma aja.

Lanno sõnul on praegune testimise maht riigis ebapiisav selleks, et näha tegelikku pilti, kuidas koroona on Eestis levinud.

Lanno prognoosis, et Eesti inimesteni võib vaktsiin jõuda enne järgmist suuremat koroonaviiruse lainet järgmisel sügisel.

"Kui Euroopa ravimiamet annab esimesele vakstiinile müügiloa, siis selle järgselt jõuab ta ka kõigi Eestimaa inimesteni," ütles Lanno.

"See sõltub sellest, kuidas ravimitööstus suudab selle vaktsiini ära registreerida ja kas vahepeal tekib mingeid tagasilööke, mis selle registreerimisprotsessi seisma võiks panna või edasi lükata. Tänane plaan on, et see võiks toimuda järgmise aasta sees. Kas see õnnestub, seda näitab aeg," rääkis Lanno.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: