Ööpäevaga lisandus 134 koroonapositiivset

{{1604134140000 | amCalendar}}
Maski kandimsele ja distantsi hoimisele ärgitav reklaam Tallinnas
Maski kandimsele ja distantsi hoimisele ärgitav reklaam Tallinnas

Viimase ööpäevaga tuvastati Eestis 134 koroonapositiivset, tehti 2 803 testi. Sellega kerkis nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta kahe nädala jooksul 64,18-ni.

Harjumaale lisandus 79 positiivset testi (neist 47 Tallinna), Ida-Virumaale 33, Lääne-Virumaale ja Raplamaale neli, Pärnumaale, Tartumaale ja Võrumaale kaks, Läänemaale, Järvamaale, Valgamaale üks. Teadmata päritolu on viis positiivset, mis reeglina tähendab välismaalasi.

Harjumaa juhtumitest viiel puhul saadi viirus pereringis ning kahel juhul tuttavalt. Kahel juhul toodi viirus sisse Venemaalt ja ühel juhul Rootsist. Üks nakatunu on seotud Viru vanglaga. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2 600 inimest, kellest 559 on haigestunud.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 14 kollet: esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmanda töökoha koldega samuti kaheksa haigestunut. Neljandas töökoha koldes on kümme nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Kuuendas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Seitsmendas töökoha koldes on kuus inimest. Kaheksandas töökoha koldes ja spordikoldes on kummaski viis haigusjuhtu. Hooldekeskuse koldes on 32 inimest. Peokoldes on 17 inimest. Esimeses kooli koldes on kuus ja  teises kooli koldes viis haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi tuhat inimest, kellest haigestunud on 195.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest 25 on seotud Viru vanglaga, viirus tuvastati 24 kinnipeetaval ja ühel töötajal.

Neljal juhul saadi viirust tuttavalt, kahel juhul pereliikmelt ning ühel juhul töökohal. Üks haigusjuht toodi sisse Venemaalt.

Lääne-Virumaa uutest haigusjuhtudest üks on sisse toodud Itaaliast, ühel juhul on tegemist Viru vangla kinnipeetavaga ning ühel juhul on asjaolud selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 36, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21, Narva-Jõesuu töökoha koldega kümme, Sillamäe teise kooli koldega üheksa, Narva töökoha koldega seitse ning Narva lasteaia koldega kuus nakatumist. Vangla koldes on positiivse proovi andnud 81 inimest, neist üks on vangla töötaja.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 320 inimese, kellest 52 on haigestunud.

Võrumaale lisandunud juhtumid on seotud nakatumisega tööl ja pereringis. Tartumaa uus nakatunu sai viiruse hooldekodus, ühel juhul oli tegemist nakatumisega läbi tööalase kontakti.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 250 inimest, kellest 48 on haigestunud.

Hiiumaa nakatunu sai viiruse ürituselt, Läänemaa haigestunu tuttavalt. Pärnumaa juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Haiglaravil on 40 inimest, juhitaval hingamisel kaks ja intensiivravil neli patsienti.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: