Ööpäevaga registreeriti 80 koroonapositiivset

{{1604219580000 | amCalendar}}
Desovahend ja maskid
Desovahend ja maskid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga tuvastati 80 Eestis koroonapositiivset, teste tehti 1201. Nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta tõusis 68,28-ni.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 201 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 80 (6,7 protsenti)  testi tulemus osutus positiivseks, teatas terviseamet.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 46 inimesel. Ida-Virumaale lisandus kaheksa ning Hiiumaale ja Tartumaale neli positiivset testitulemust. Pärnumaale lisandus kaks ning Jõgevamaale, Läänemaale, Lääne-Virumaale, Saaremaale ja Valgamaale üks uus koroonaviiruse juhtum. 11 positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalastega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 68,28 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 4,3 protsenti.

Positiivsete testide osakaal kasvab kiiresti

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno sõnul on viimasel ajal tõusnud positiivsete testide osakaal: kui koguarvestuses on positiivseid tulemusi alla kahe protsendi, siis möödunud ööpäeva vaates oli vastav näitaja kolm ja pool korda suurem.

Lanno sõnul on murettekitav Harjumaa olukord, mille haigusjuhtude osakaal oli möödunud ööpäeval ligi 60 protsenti. Omakorda enam kui kaks kolmandikku Harjumaa juhtumitest asub rahvastikuregistri kohaselt Tallinnas.

"Kuna nakatumiste arv on kasvanud, tuleb väga tõsiselt järgida terviseameti antud juhiseid ning hoida distantsi nii tööl kui avalikus ruumis viibides," ütles Lanno.

Harjumaa valupunkt on Tallinn

Harjumaa 46 uuest juhtumist 32 on Tallinnas. Kaheksal juhul saadi viirus pereliikmelt ning ühel juhul tuttavalt. Kokku toodi viirus välismaalt sisse kolmel korral – ühel korral Hispaaniast, ühel korral Ühendkuningriigist ja ühel korral Belgiast. Viie juhtumi puhul pole nakkusallikas teada, ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. 

31. oktoobri Harjumaa juhtudest oli 15 seotud perekondliku nakatumisega, 11 korral saadi viirus tuttavalt ning kaheksal korral töökohal. Kolm haigusjuhtu toodi sisse Venemaalt, kaks Ukrainast ja üks Rootsist. Enam kui kolmekümnel korral nakkusallikas ei selgunud.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 3 000 inimese, kellest 595 on haigestunud.

Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 14 kollet: esimese töökoha koldega on seotud 42, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmanda töökoha koldega samuti kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus ja  teises kooli koldes on viis haigestunut. Neljandas töökoha koldes on 10 nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Peokoldes on 17 inimest. Kuuendas töökoha koldes on kaheksa haigestunut. Hooldekeskuse koldes on 33 inimest. Seitsmendas töökoha koldes on kuus inimest. Kaheksandas töökoha koldes ja spordikoldes on kummaski viis haigusjuhtu.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest kolm on seotud nakatumisega töökohal, kahel juhul nakatusid lasteaia töötajad. Ühel juhul saadi viirus koolist, ühel juhul pereliikmelt ja ühel juhul tuttavalt. Üks haigusjuht toodi sisse Rootsist ja üks Poolast. 

Lääne-Virumaa uus haigusjuht on seotud nakatumisega töökohal.

Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 36, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21, Narva-Jõesuu töökoha koldega 10, Sillamäe teise kooli koldega üheksa, Narva töökoha koldega seitse ning Narva lasteaia koldega seitse nakatumist.

Viru vangla koldes on positiivse proovi andnud 88 inimest, neist kaks on vangla töötajad – siia on sisse arvestatud pühapäeva hommikul laekunud kuus positiivset testitulemust, mis lähevad ametlikult esmaspäeva statistikasse.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1 000 inimest, kellest haigestunud on 203.

Üks Tartumaale  lisandunud juhtum on sisse toodud Soomest, teise juhtumi asjaolud on selgitamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 350 inimest, kellest 54 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Üks Hiiumaa nakatunu sai haiguse pereliikmelt, teised Hiiumaa juhtumid on selgitamisel. Läänemaa haigestunu sai viiruse pereliikmelt, Pärnumaa juhtumite asjaolud on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 260 inimest, kellest 55 on haigestunud.

Haiglaravil on pühapäeva seisuga 43 inimest (laupäeval 40), intensiivravil on neli, juhitaval hingamisel kaks patsienti.

31. oktoobri seisuga on nakatumisnäitaja kõrgeim Raplamaal, kus 100 000 elaniku kohta on tuvastatud 123,2 nakatunut. Ida-Virumaal on näitaja 118,4, Hiiumaal 85,9, Harjumaal koos Tallinnaga 81,7.

Laupäeval lisandus Eestis 134 tuvastatud koroonapositiivset, teste tehti eelneva ööpäevaga 2803. Nakatumisnäitaja oli laupäeva seisuga 64,18.

Eestis on kokku tehtud ligi 264 000 esmast testi, nendest 4 985 ehk 1,89 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Eestis on koroonaviirus nõudnud 73 inimese elu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: