Reps: valitsus otsustab teisipäeval ilmselt 2+2 hajutamisreegli

Foto: Priit Mürk/ERR

Valitsuskabinet arutas neljapäeval kaua koroonaviiruse tõrjumise meetmeid, uusi piiranguid ei otsustanud, kuid on tõenäoline, et teisipäeval mingil kujul kehtestab 2+2 hajutamisreegli ning maskisoovituse ühistranspordis, rääkis Vikerraadio hommikusaates haridusminister Mailis Reps

Reps tõdes, et on vaidlus ühistranspordi, kitsaste siseruumide ja seal maskide kandmise üle, vaieldakse sõna "kohustus" osas. "Samuti tuleb rida erandeid ilmselt. Välja jäävad kindlasti ka lapsed," märkis Reps.

Üleüldiseks maskikohustuseks ei ole toetust, ütles Reps.

Teine küsimus on, millises ulatuses ja kui jõuliselt 2+2 hajutamisreegel tagasi tuua.

"Tõenäosus, et see tagasi tuleb, on väga suur. Küsimus pole, kas, vaid küsimus on, millistes proportsioonides hajutamise nõue tuleb," lisas Reps.

Hajutamine poodides ja restoranides on samuti Repsi sõnul arutamisel.

"Meie käitume väga sarnaselt Skandinaaviaga, Soomega. Ühiskonda hoiame nii kaua lahti kui võimalik," ütles Reps Eesti olukorda ja meetmeid Läti ja Leeduga võrreldes.

Koolis lastele maski valitsus kohustuslikuks ei tee. "See on ka teadusnõukogu ja terviseameti seisukoht," ütles Reps.

Reps tõdes, et osa eksperte, kes valitsusele nõu annavad, ütleb, et tuleb kiiresti reageerida. Teiselt poolt on kaalukausil majandus ja inimeste võime isolatsiooni minna alanud pimedatel kuudel.

"Valitsus vaatab oluliselt enam majanduse tausta kevadega võrreldes," ütles Reps.

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: