Lätis hakkab esmaspäevast kehtima eriolukord

{{1604680440000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Läti valitsus otsustas koroona leviku tõttu kuulutada välja 9. novembrist 6. detsembrini erakorralise olukorra.

Reedel koos olnud valitsuskabinet langetas otsuse, mille kohaselt kehtib koroonakriisi tõttu erakorraline olukord 9. novembrist 6. detsembrini.

Keelatakse kõik üritused, välja arvatud matused, kus võib osaleda kuni kümme inimest. Suletakse kontserdisaalid ja ujulad. Näitusesaalid ja muuseumid jäävad avatuks, kui seal peetakse kinni suhtlusvahemaa reeglist. Toitlustuskohad tohivad toitu pakkuda vaid kaasavõtmiseks.

Esimesest kuuenda klassini jätkub kontaktõpe, ülejäänud klassid lähevad kaugõppele.

Kultuuriasutused, näitused, spordikeskused ja pühakojad võivad lahti olla kella kuuest hommikul kaheksani õhtul, välja arvatud võimlad, mis võivad olla avatud kümneni.

Keelatakse ka pea kõik spordiüritused. Erand tehti olümpiamängudega seotud üritustele, mida võib pidada ilma pealtvaatajateta, samuti ei puuduta keelt täiskasvanute kõrgliigasid.

Baarides, ööklubides, veeparkides, saunades, mängusaalides on keelatud meelelahutusteenused.

Toitlustusasutused saavad toitu ainult kaasa müüa.

Nädalavahetustel ja riigipühadel on kaubanduskeskustes avatud ainult toidupoed, apteegid, optika-, raamatu-, lemmiklooma- ja kodumajapidamiskauplused.

Ajutiselt suletakse ilu- ja tätoveerimissalongid. Juuksurisalongid jäävad avatuks tingimusel, et ühe kliendi kohta on vähemalt 10 ruutmeetrit salongipinda.

Eriolukorra reeglite rikkumisel võib inimest oodata kümne kuni 2000 eurone ja juriidilist isikut 140 kuni 5000 eurone trahv.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: