Koroonaviirusega on haiglas kevadisest tipphetkest rohkem inimesi

{{1606120920000 | amCalendar}}
Maski kandma manitsev tabloo
Maski kandma manitsev tabloo Autor/allikas: (Siim Lõvi /ERR)

Möödunud ööpäeval andis Eestis koroonaviiruse proovi 3735 inimest, kellest 232 osutus uueks nakatunuks ning suri neli inimest, selgub terviseameti andmetest. Haiglaravil on 154 inimest, mis on juba rohkem kui kevadise haigestumislaine tipphetkel.

Kui lähtuda esmaspäevasest 154 ehk "aktiivsetest" hospitatiseeritutest, siis seda on kolme võrra rohkem, kui 12. aprilli 151 inimest.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on esmaspäeval 278,64.

Enim uusi nakkusjuhte – 138 – lisandus Harjumaal, Ida-Virumaale tuli 36 uut juhtumit, Saaremaale üks, Tartumaale 32, Pärnumaale kaks, Võrumaale kaks, Raplamaale kolm, Lääne-Virumaale neli, Viljandimaale kaks, Jõgevamaale neli, Järvamaale üks ning Läänemaale ja Põlvamaale kaks. Rahvastikuregistris puudus märge kahe nakatunu kohta.

Viirusega suri 90-aastane naine, 78-aastane mees, 85-aastane naine ja 82-aastane mees. Kui pühapäevase seisuga oli Eestis koroonaviirusega surnud 88 inimest, siis esmaspäeval oli vastav number 92.

Haigestumus piirkonniti

20.-22. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 97 juhul oli nakatumise põhjuseks kontakt nakatunud pereliikmega, 69 juhul sai inimene viiruse tuttavalt. 26 juhul nakatus inimene töökohal, ühel juhul toodi viirus sisse Venemaalt, ühel juhul Saksamaalt ja ühel juhul Rumeeniast. 88 juhtumi nakkusallikas jäi selgusetuks, 270 juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 100 inimese, kellest 1999 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 28 kollet. Kooli koldeid on kokku neli, lasteaia koldeid on üks, töökoha koldeid on kokku kaheksa, ürituste koldeid on kokku kaks ja tutvusringkonna koldeid on kokku üheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ida-Virumaa uutest nakkusjuhtudest 12 juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ning seitsmel juhul töökohalt. Viiel juhul nakatus inimene tervishoiuasutuses, neljal juhul koolis ja neljal juhul lasteaias. Kahel juhul nakatuti tuttavaga suheldes ning ühel juhul nakatuti huvitegevuse käigus. Üks juhtum toodi Poolast sisse.

Lääne-Virumaa juhtudest kaks on seotud nakatumisega töökohal, ühel juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ja ühe juhtumi asjaolud on välja selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 17 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid neli: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Lasteaiakoldeid on kaks: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: Narvas, Narva-Jõesuus, Sillamäel, Jõhvis ja Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 57 inimesega kolle, Narva tervishoiuasutuse koldes on kümne inimesega kolle. Viru vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähoki koldes on 75 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5300 inimese, kellest nakatunud on 868.

Tartumaale lisandunud neli nakatunut said viiruse õppeasutusest, kahel juhul nakatus inimene perekonnas ning ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Jõgevamaale lisandunud kaks nakatunut sai viiruse õppeasutusest, ülejäänud on selgitamisel. Võrumaale lisandunud nakatunute nakkusallikad on teadmata. Viljandimaale lisandunud nakatunute nakkusallikad on täpsustamisel. Põlvamaale lisandunud nakatunute asjaolud on täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4100 inimese, kellest 391 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on seitse aktiivset kollet, kolletest suurim on 38 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 12 inimest, hobikoldes on 19 inimest, ühes õppeasutuse koldes üheksa inimest, teises õppeasutuse koldes on kuus inimest ja kolmandas õppeasutuse koldes on üheksa inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 nakatunut.

Pärnumaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse õppeasutusest, teine juhtum on täpsustamisel. Läänemaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata. Üks Saaremaa, üks Läänemaa ja üks Pärnumaa juhtum on välja selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1200 inimest, kellest 168 on haigestunud. Lääne regionaalosakonnas on Pärnumaal jälgimisel üks 11 nakatunuga kooli kolle, teine koolikolle on viie nakatunuga ning hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut.

Eestis on kevadest saadik tehtud ligi 443 300 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 9956 (2,2 protsenti testide koguarvust).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: