Putin käskis alustada järgmisel nädalal koroonavaktsineerimist

Vene president Vladimir Putin.
Vene president Vladimir Putin. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Venemaa president Vladimir Putin andis kolmapäeval korralduse alustada riigis järgmisel nädalal koroonaviiruse vastast laiaulatuslikku vaktsineerimist.

Putin rääkis videokonverentsil asepeaministri Tatjana Golikovaga, et temale teadaolevalt on Venemaal valmis või kohe valmimas kaks miljonit doosi Vene koroonavaktsiini Sputnik V.

"Kui te leiate, et me oleme jõudnud selle sammu astumiseni, siis ma palun teid korraldada töö selliselt, et järgmise nädala lõpus saaksite alustada mastaapset vaktsineerimist," ütles Putn asepeaministri poole pöördudes. "Astume siis selle sammu. Ärge kandke ette (valmisolekust - toim), vaid sellest, et alustate," lisas Vene president.

Putini sõnul tähendab kahe miljoni doosi olemasolu, et on võimalik alustada kui mitte massilist, siis vähemalt laiaulatuslikku vaktsineerimist. "Ja loomulikult peame alustama kahest kõige ohustatumast grupist - arstidest ja õpetajatest," ütles Vene riigipea.

Golikova kinnitas, et Venemaal on suutlikkus alustada laiaulatuslikku vaktsineerimist veel detsembris ning lisas, et demograafiline analüüs esmaste sihtrühmade määramiseks juba käib.

Venemaa Gamaleja instituut teatas koroonavaktsiini loomisest juba tänavu septembris, kuid teiste riikide teadlased on seni selle suhtes kahtlusi väljendanud, kuna Vene teadlased ei ole vaktsiini ja selle katsetuste kohta piisavalt andmeid esitanud. Sputnik V kolmanda etapi katsetused, millesse on kaasatud 40 000 inimest alles käivad ning 24. novembril teatasid Vene teadlased, et need näitavad vaktsiini 95-protsendist efektiivsust. Venemaa on püüdnud oma vaktsiini loomist ära kasutada rahvusvahelise prestiiži kasvatamiseks.

Euroopa ravimiamet teatas teisipäeval, et alustas nii Moderna kui Pfizer/BioNTechi vaktsiini ametlikku hindamist ning esialgse hinnangu kohaselt jõuab ta oma otsuse teha Pfizeri suhtes 29. detsembriks ja Moderna puhul 12. jaanuariks, misjärel saab need Euroopa Liidus kasutusele võtta. Hinnanguliselt võiks vaktsineerimine Euroopas alata jaanuaris.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: meduza.io, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: