Vene arstid kahtlevad riigi heakskiidu saanud vaktsiinis

Vene arstid Pirogovi nimelises haiglas Moskvas.
Vene arstid Pirogovi nimelises haiglas Moskvas. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Enamus Venemaa arste tunneb ennast ebamugavalt, kui neid peaks vaktsineeritama riigis ametliku heakskiidu saanud koroonaviiruse vastase vaktsiiniga, selgus äsjasest uuringust.

Mobiilirakenduse Arstide käsiraamat abil 3040 arsti ja meditsiinitöötaja seas läbi viidud küsitlusest selgus, et 52 protsenti nendest ei sooviks enda vaktsineerimist Moskva-lähedases Gamaleja instituudis väljatöötatud vaktsiiniga, mille katsetused ei ole veel lõpuni viidud. 24,5 protsenti vastanutest ütles, et nõustuksid vaktsineerimisega.

Vene president Vladimir Putin kuulutas teisipäeval, et Venemaa annab esimese riigina maailmas kasutusloa seal loodud koroonaviiruse COVID-19 vastasele vaktsiinile, ehkki selle viimane testimisfaas ei ole veel möödas. Nõukogude esimese kosmosesatelliidi järgi nime Sputnik V saanud vaktsiin peaks massilisse kasutusse jõudma aastavahetuse paiku, kuid arste ja teisi enim ohustatud inimesi lubati hakata vaktsineerima juba varasügisel.

Küsitluse kohaselt soovitaks aga ainult viiendik vastanutest seda oma patsientidele, kolleegidele või sõpradele, selgus ajalehes RBC avaldatud tulemustest.

Arstide kahtlusi jagab ka osa venemaalastest, kes on tunnistanud, et kardavad uut, läbiproovimata vaktsiini. Teine osa venelasi aga nõustub valitsuse optimismiga ning leiab, et välismaa ekspertide kahtlused on ajendatud kadedusest, et Venemaa esimesena vaktsiini valmis sai.

President Putin kinnitas teisipäeval, et vaktsiin on ohutu ning sellega on vaktsineeritud ka üks tema tütardest.

Ka Venemaa tervishoiuminister Mihhail Muraško on kriitika uue vaktsiini suhtes tagasi lükanud.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: