Ööpäevaga lisandus 470 koroonapositiivset, suri kaks inimest

{{1607063220000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga tehti Eestis 4720 koroonatesti, millest positiivsed olid 470. Suri kaks koroonaviirusesse nakatunud patsienti - 63-aastane mees ja 93-aastane mees.

Positiivsete testide osakaal oli seega üle 9,9 protsendi.

Ööpäevaga suri kaks koroonaviirusesse nakatunud patsienti. Alates pandeemia algusest on koroonaviirus nõudnud Eestis 125 inimest.

Haiglaravil on 222 inimest, neist 11 juhitaval hingamisel. Ööpäev varem olid need näitajad 218 ja 12.

Harjumaa ja Ida-Viru kõrval kasvab nakatumine Tartumaal

Enim uusi nakatumisi tuli juurde Harjumaale, kus koroonaviirus tuvastati 225 inimesel. Harjumaa nakatumistest omakorda 159 olid Tallinna omad.

Ida-Virumaale lisandus 130 nakatumist. Viimaste päevade tõusu jätkas ka Tartumaa, kus tuli juurde 46 koroonapositiivset.

Kokku oli nimetatud kolmes maakonnas 401 nakatumist, ülejäänud 12 maakonnas tuvastati kokku 69 nakatumist.

Lääne-Virumaale lisandus 16, Viljandimaale üheksa, Jõgeva-, Pärnu- ja Raplamaale lisandus kuus ning Valga- ja Põlvamaale lisandus neli uut nakatunut. Läänemaale lisandus kolm ning Hiiu-, Saare-, ja Järvamaale lisandus kaks uut nakatunut. Võrumaale lisandus üks uus nakatunu ning kaheksa positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on nüüd 366,37 (neljapäeval oli see 358,17). Maakonniti on praegu kõige kõrgemad nakatumisnäitajad Ida-Virumaal (878,2), Harjumaal (405,1) ja Tartumaal (320,9).

Terviseameti jälgimisel on ligi 29 000 inimest

Põhja regionaalosakonna uutest juhtumitest 24 juhtumi puhul on nakatumise päritolu varasem kontakt haigega. 39 juhtumi nakatumise päritolu teadmata, üks juhtum toodi sisse Venemaalt. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.

2.-3. detsembril põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 189 korral sai inimene viiruse läbi perekondliku-, töö- või muu lähikontakti varasema haigestunuga. 158 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, välismaalt toodi viirus sisse kuuel juhul (Venemaalt, Ukrainast, Rootsist, Tšehhist). Ülejäänud juhtumite asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 15 500 inimest, kellest 2375 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 22 kollet. Kõige enam on töökoha, tutvusringkonna ja koolikoldeid.

Ööpäeva jooksul Lääne-Virumaale lisandunud viis juhtumit anti üle põhja regionaalosakonnale. Kolmel juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, kolmel juhul nakatuti töökohal, ühel juhul tuttavate käest, ühel juhul koolist ja kolme juhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakatunutest 34 inimest sai viiruse pereringist, 28 töökohalt, 15 tuttavate käest, 11 koolist, üheksa tervishoiuasutusest, neli hoolekandeasutusest ja kolm lasteaiast. Ülejäänud viimase ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 30 aktiivset kollet. Kõige rohkem on töökoha- ja koolikoldeid. Lisaks on ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6100 inimese, kellest nakatunud on 1256.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud uute nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

3. detsembril Tartumaale lisandunud 15 juhul nakatuti perekonnas, kuuel juhul nakatuti õppeasutuses, kolmel juhul töökohal, kahel juhul sõpruskonnas, kahel juhul huvitegevuse käigus. Ühel juhul saadi nakkus tuttavalt, ühel juhul hoolekandeasutusest ja ühel juhul toodi nakkus sisse välismaalt.

Põlvamaale lisandunud kahel juhul nakatuti perekonnas ning kahel juhul on nakkusallikas teadmata. Viljandi-, Jõgeva-, Võru- ja Valgamaale lisandunud juhtumite nakkusallikad on teadmata.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 6100 inimest, kellest 727 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 21 aktiivset kollet. Kõige enam on õppeasutuse ja töökohakoldeid.

Saaremaale lisandunud ühel juhul on nakkusallikas teadmata, Läänemaal ühel juhul nakatuti töökohas. Pärnumaale lisandunud neljal juhul nakatuti perekonnas, üks juhtum toodi sisse Soomest ja ühe juhtumi nakkusallikas on teadmata. Ülejäänud lääne regionaalosakonna juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1300 inimest, kellest 176 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet -  üks koolikolle ja üks töökoha kolle.

Haiglaravi vajab 222 inimest

4. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 222 COVID-19 patsienti, kuvatakse 223 aktiivset juhtumit, kuna kahe haigla vahel ei registreeritud teise haiglasse üleviimist, vaid registreeriti teises haiglas uus juhtum.

Haiglatest saadeti koju 22 inimest ja kaks inimest viidi üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 34.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest: 63-aastane mees ja 93-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 125 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 853 COVID-19 haigusjuhtumit 834 inimesega. 4. detsembri seisuga on tervenenud 8309 inimest. Neist 6354 inimese ehk 76,5 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 1955 inimese ehk 23,5 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud üle 499 500 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 13 939, mis 2,8 protsenti testide koguarvust.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: