Riigikogu viimane kogunemine enne jõule toimub kaugistungina

{{1608124260000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu viimane kogunemine enne jõule toimub üllatuslikult kaugistungina. Seega ei saa traditsiooniliselt fraktsioone tögav jõuluvana rahvasaadikutega vahetult kohtuda.

Reformierakonna fraktsioon nõudis kolmapäevasel istungil, et neljapäeval toimuks kaugistung, kuid keeldus ütlemast, miks mõni nende liige ei saa osaleda.

Pärast pikka arutelu pani istungit juhatanud Helir-Valdor Seeder ettepaneku suure saali hääletusele ja see leidis toetuse.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles ERR-ile, et seega on neljapäevase istungi juhataja Siim Kallas koos jõuluvanaga kahekesi saalis.

Kaja Kallas põhjendas oma ettepanekut sellega, et esmaspäeval oli kaks komisjoni koos ja oht on endiselt üleval. Lisaks on tema sõnul suures saalis rahvasaadikud üksteise kõrval tihedasti, seega on vaja kaugtööle minna.

Vastava avalduse juhatusel allkirjastas Kallas kolmapäeva hommikul.

Kallase kinnitusel tegi ta avalduse Reformierakonna fraktsiooni liikme palvel, kes on samuti isolatsiooni määratud.

Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder teatas, et üksikud isolatsioonis olevad saadikud ei saa osaleda hübriidistungitel, vaid vaja on otsust: kas kaugtöö või jätkatakse kohalkäimist.

Seedri sõnul polnud samuti eneseisolatsioonis olevad Viktoria Ladõnskaja ja Marko Šorin palunud kaugistungi korraldamist. Eneseisolatsiooni on määratud ka Keskfraktsiooni liige Mihhail Korb.

Hiljem täpsustas Reformierakonna fraktsiooni liige Jüri Jaanson, et nende fraktsioonis on rahvasaadik, kes ei saa koroonaviiruse kahtluse tõttu kohale tulla.

Seejärel teatas juhtuse liige Siim Kallas, et ta võtab tagasi oma hommikul juhatuses antud nõusoleku, et istungid jätkuvad tavakorras.

Seetõttu pandi hääletusele Reformierakonna ettepanek rakendada alates 17. detsembrist riigikogu kaugistungi vormi.

Ettepaneku poolt hääletas 42, vastu oli 40 liiget.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: