India avab Eestis saatkonna

India välisminister Subrahmanyam Jaishankar.
India välisminister Subrahmanyam Jaishankar. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

India valitsus otsustas avada järgmisel aastal Eestis oma saatkonna.

"Laiendades oma globaalset kohalolekut, avab India oma saatkonnas Eestis, Paraguays ja Dominikaani Vabariigis," kirjutas India välisminister Subrahmanyam Jaishankar Twitteris.

India valitsuse pressiteate kohaselt on saatkonna avamise eesmärgiks süvendada poliitilisi suhteid nende riikidega, edendada kahepoolset kaubandust, investeeringuid ja majandussuhteid, soodustada inimestevahelisi kontakte, tugevdada India rahvusvahelist väljundit multilateraalsel tasemel ja toetada riigi välispoliitiliste eesmärkide saavutamist. Lisaks aitab saatkonna rajamine kaasa neis riikides asuvate india kogukondade toetamisele ja huvide kaitsmisele

Otsustas tervitas Facebookis Eesti välisminister Urmas Reinsalu: "Meeldiv üllatus aasta lõpul: India valitsus otsustas esimese saatkonna Balti riikides avada just Tallinnas!"

Reinsalu sõnul aitasid otsusele kaasa Eesti diplomaatide visa töö, India asepresidendi edukas visiit ja tema kohtumised India peaministri ja välisministriga. "Ning muidugi Tallinna linna otsus rajada Mahatma Gandhi ausammas," lisas ta.

"India on suur Eesti sõber, teeme koostööd ka ÜRO Julgeolekunõukogus, kuhu India kuulub tulevast aastast!" jätkas Reinsalu.

Meeldiv üllatus aasta lõpul: India valitsus otsustas esimese saatkonna Balti riikides avada just Tallinnas!...

Posted by Urmas Reinsalu on Kolmapäev, 30. detsember 2020

Eesti avas Indias saatkonna juba 2013. aastal. India katab Eestit seni Helsingis asuva suursaatkonna kaudu. Lätis ja Leedus India saatkonda ei ole.

Eestis asub praegu 32 välisriigi suursaatkonda, Kanada suursaatkonna esindus ja Veneaal on lisaks saatkonnale ka Narvas peakonsulaat. Siin on ka nelja rahvusvahelise organisatsiooni WHO, IOM, Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Põhjamaade Investeerimispanga esindused.

Siin on ka kahe Euroopa Liidu institutsiooni esindused - Euroopa Komisjoni esindus ja Euroopa Parlamendi büroo ning üks ELi asutus: Euroopa amet vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimiseks (eu-LISA). Eestis on ka kolm rahvusvahelist asutust: Balti Kaitsekolledž, NATO Staabielement (NFIU), NATO Küberkaitsekoostöö Keskus (NATO CCDCOE).

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: