Kohus teeb Aivar Mäe ahistamisskandaalis otsuse veebruaris

Harju maakohus lõpetas esmaspäeval rahvusooper Estonia eksjuhi Aivar Mäe ahistamisskandaali vaagimise ning teeb tema kaebuses politsei trahviotsusele otsuse veebruaris.

Mäe esindaja Paul Keres ütles esmaspäeval kohtus, et tunnistajate ütlused Mäe vastu pole usaldusväärsed ning palus Mäe kaebuse rahuldada.

Kohus langetab Mäe kaebuses otsuse 17. veebruaril.

Politsei tegi mullu 21. oktoobril otsuse Aivar Mäe osas algatatud väärteomenetluses. Menetluse käigus tõendas politsei seksuaalse ahistamise toimumise ning karistuseks määrati rahatrahv.

Rahvusooper Estonia mitu naistöötajat tuli juuni lõpus välja avaldusega, et Estonia juht Aivar Mäe on neid alandanud ja seksuaalselt ahistanud. Augusti lõpus esitas Mäe tagasiastumisavalduse, mille rahvusooperi nõukogu rahuldas.

Aivar Mäe esindaja vandeadvokaat Paul Keres kinnitas toona, et väärteootsus kaevatakse edasi, kuna seksuaalset ahistamist ei ole toimunud. "Seda sündmust, mille eest Aivar Mäed karistati, ei ole toimunud. Ta viibis sellel ajal hoopis teises kohas. See on halvasti neil välja kukkunud," kommenteeris ta.

Keres ütles ka, et trahvisummat ei saa ta välja öelda, aga ta rõhutas, et see ei ole suur.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: