Tootjahinnaindeks tõusis 0,7 protsenti

VKG tööstusterritoorium.
VKG tööstusterritoorium. Autor/allikas: VKG

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis detsembris võrreldes novembriga 0,7 protsenti ja 2019. aasta sama kuuga võrreldes samuti 0,7 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas detsembri tootjahinnaindeksit novembriga võrreldes enim hinnatõus elektrienergia ja elektroonikaseadmete tootmises ning puidutöötlemises.

"Vastupidist mõju avaldas toiduainete tootmise, mäetööstuse ning joogitootmise hinnalangus," täpsustas Šokman.

Võrreldes 2019. aasta detsembriga mõjutas indeksit kõige enam hinnatõus elektroonikaseadmete ja elektrienergia tootmises ning puidutöötlemises. Samuti mõjutas indeksit hinnalangus kütteõlide, toiduainete ning paberi ja pabertoodete tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvas detsembris võrreldes novembriga 1,4 protsenti. Hinnatõus sai osaks elektrienergia, naftasaaduste ja elektroonikaseadmete tootmisele. Kõige rohkem langesid joogitootmise, elektriseadmete ja mööblitootmise hinnad. Võrreldes 2019. aasta detsembriga vähenes ekspordihinnaindeks 2,6 protsenti.

Impordihinnaindeks suurenes detsembris võrreldes eelmise kuuga 0,8 protsenti. Enim tõusid hinnad elektrienergia, naftasaaduste ja põllumajandussaaduste tootmises. Hinnalangust vedasid nahktoodete ja jalatsite ning toiduainete tootmine. Võrreldes 2019. aasta detsembriga langes impordihinnaindeks 5,4 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: