Eesti uueks saadikuks USA-s võib saada Kristjan Prikk

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kristjan Prikk Autor/allikas: kaitseministeerium

Eesti uueks suursaadikuks Ameerika Ühendriikides saab ERR-ile teadaolevalt praegune kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk.

Prikk vahetab Washingtonis välja Eesti senise suursaadiku Jonatan Vseviovi, kes asub 8. veebruaril tööle välisministeeriumi kantslerina.

Priki ametissenimetamine satub nii Eestis kui USA-s valitsusvahetuse aega, mis võib tema tööleasumist edasi lükata. Eestis peab tema kandidatuuri välisministri ettepaneku alusel kinnitama valitsus, misjärel tuleb sellele saada ka Ameerika Ühendriikide nõusolek.

Alles pärast seda saab president Kersti Kaljulaid uue suursaadiku ametisse nimetada.

Prikk on töötanud kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina, juhtinud kaitseministeeriumis rahvusvahelist koostööd ning olnud riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektor. Aastatel 2010–2013 töötas Prikk Eesti saatkonnas Washingtonis kaitsenõunikuna. Alates 2017. aasta juulist jätkas ta kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerina, alates 17. augustist 2018 on ta olnud sama ministeeriumi kantsler.

Enne kaitseministeeriumi tööle asumist töötas Prikk välisministeeriumi julgeolekupoliitika ja relvastuskontrolli büroos (2006-2007), Eesti saatkonnas Washingtonis kaubandus- ja majandusküsimuste diplomaadina (2002–2006) ning välisministeeriumis väliskaubandus- ja WTO eksperdina (1999–2002).

Prikil on strateegiaõpingute magistrikraad Ameerika Ühendriikide Maaväe Sõjakolledžist (2013) ning Tartu Ülikooli politoloogia eriala bakalaureusekraad.

Veebruaris välisministeeriumi kantsleri kohal alustav Vseviov töötas aastatel 2016-2018 kaitseministeeriumi kantslerina, 2018. aasta augustis asus ta tööle Eesti suursaadikuna Ameerika Ühendriikides.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: