Tartu volikogu kinnitas Neinar Seli aukodanikuks

{{1611237180000 | amCalendar}}
Neinar Seli
Neinar Seli Autor/allikas: Karli Saul/EOK

Tartu volikogu kinnitas neljapäevasel istungil linna uuteks aukodanikeks ärimees Neinar Seli, lastearst Lemme Haldre ja kirjandusteadlase Jüri Talveti.

Aukodaniku tiitli saajad kinnitati 28 poolt- ja ühe vastuhäälega. Opositsioon teatas enne istungit, et nemad hääletusel ei osale.

Seli aukodanikuks nimetamine tekitas palju vastukaja, kuna ta on varem kriminaalkorras süüdi mõistetud.

Opositsioonilise Keskerakonna Tartu fraktsiooni esimehe Vladimir Šokmani sõnul pole neil öelda midagi halba ühegi esitatud kandidaadi kohta, vaid hääletusest taandudes taheti märku anda, et kandidaatide arutelu oli kinnine ja puudulik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me leidsime, et antud hetkel meil on kõige mõistlikum mitte osaleda, seda enam et koalitsioon on kandidatuurid otsustanud ja nendel on hääled olemas. Ja kangesti erakondlik maik kipub juures olema asjal," ütles Šokman.

Aukodaniku kandidaate esitati erinevate organisatsioonide poolt kokku 12. Tartus võimul oleva Reformierakonna fraktsiooni esimehe sõnul läksid volikokku kinnitamisele just need kolm nime tänu nende suurele panusele Tartu linnale.

"Me räägime väärikatest inimestest, keda tunnnustatakse elutöö eest. Seda teemat peaks ka käsitlema väärikuse ja mõningase elegantsiga. Loomulikult arutati ka seda, millise vastukaja võib tekitada Neinar Seli nimetamine, aga paraku värvikate ja karismaatiliste inimeste nimetamisega käivad kaasas ka vastakad arvamused," kommenteeris Reformierakonna Tartu fraktsiooni esimees Krõõt Kiviste.

Üle 20 aasta Reformierakonda kuulunud Neinar Seli mõisteti 2015. aastal süüdi korruptsioonikuriteos, sest olles samal ajal nii Tallinna Sadama nõukogu esimees kui ka Eesti Olümpiakomitee president, hääletas Seli Tallinna Sadama nõukogus otsuse poolt maksta Olümpiakomiteele 250 000 eurot toetust.

"Mis puudutab kunagistesse süütegudesse, siis selleks on meil mingisugused organid, kes sellega tegutsevad ja võib-olla, kui ma rääkisin, et tuleks aukodaniku kandidaadid vaagida teistmoodi üle, siis see võiks üks küsimuse punkt olla, mida vaadata terasemalt ja koos otsustada," sõnas Šokman.

Vanaduspensioni ikka jõudnud Tartu linna aukodanikule maksab Tartu linn iga kuu 200 eurot. Varem on negatiivse vastukaja tõttu aukodaniku tiitlist loobunud ajaloolane Hillar Palamets ja ajakirjanik Mart Kadastik. Värske aukodanik Neinar Seli "Aktuaalse kaamera" kõnedele ei vastanud. 

Toimetaja: Grete-Liina Roosve, Ode Maria Punamäe

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: