Neinar Seli võib saada Tartu aukodanikuks

Neinar Seli, taustal Tallinna sadam.
Neinar Seli, taustal Tallinna sadam. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tartu linnavalitsuse ja volikogu eestseisuse ettepanekul tuleb neljapäeval volikogus otsustamisele ettepanek, millega saaks linna aukodanikuks Tartu üheks mõjukamaks inimeseks peetud ettevõtja Neinar Seli.

Aukodaniku kandidaate esitati tänavu 12, kelle seast linnavalitsus ja volikogu eestseisus valisid välja ja esitasid volikogule kolm. Tartu linna aukodaniku nimetus ja sellega kaasnev Tartu Suurtäht antakse ettepanekuga lastearst Lemme Haldrele, kirjandusteadlasele Jüri Talvetile ja ettevõtja Neinar Selile.

Seli kandidatuuri esitas Tartu Spordiliit (Andres Põhjala), toetuskirjad tegid Eesti Olümpiakomitee, Eesti Olümpiaakadeemia ja Kaitseliidu Tartu malev.

"Neinar Seli on tuntud Eesti ettevõtja ning spordielu eestvedaja. Ta on Tartus sündinud, siin hariduse omandanud ja aastaid erinevates valdkondades edukalt ettevõtlust arendanud," kirjutatakse Seli kandidatuuri põhjenduses.

Samuti tuuakse välja, et lisaks ettevõtlusele on Neinar Seli olnud aktiivne Eesti spordielu toetaja ja initsiaator.

2015. aastal leidis riigikohtu kriminaalkolleegium, et Neinar Seli on süüdi korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu rikkumises. Üle 20 aasta Reformierakonda kuulunud Seli astus riigikohtu otsuse järel erakonnast välja. Seli oli Reformierakonna liige alates 1994. aasta 11. novembrist.

12 kandidaadi seas, keda linnavalitsus ja volikogu eestseisus aukodaniku kandidaadiks ei esitanud, oli näiteks viroloogiaprofessor Irja Lutsar, folklorist Mall Hiiemäe, vabadusvõitleja Mart-Olaf Niklus, arstiteadlane ja professor Eero Vasar.

Varem Tartu aukodanikuks valitud inimeste nimekirjaga saab tutvuda siin.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: