Prantsusmaa kaalub taas riigi lukkupanekut

Tühjavõitu Champs Elysees Pariisis
Tühjavõitu Champs Elysees Pariisis Autor/allikas: SCANPIX/AP

Kuigi Prantsusmaal on koroonaviiruse vastase esmase vaktsiini saanud miljon inimest, on nakatumiste arv jätkuvalt kõrge ning riik kaalub taas, järjekorras kolmandat korda riigi nii-öelda lukkupanekut.

Kui veel möödunud aasta lõpus lootis Prantsusmaa president Emmanuel Macron jõuda koroonaviirusega nakatumiste arvult umbes 5000-ni ööpäevas, siis kuu aega hiljem ollakse eesmärgist veel kaugel.

Praegu on Prantsusmaal ööpäevas keskmiselt 23 000 koroonaviirusega nakatumist ning haiglas üle 25 000 inimese.

Prantsusmaa tervishoiuminister ütles Le Monde'i vahendusel, et kui koroonaviiruse Briti mutatsioon peaks hoogsalt levima, on riigi kolmandasse üleriiklikusse karantiini panek vältimatu.

Praeguseks on lisaks maskikandmisele soovitatud inimestel hoiduda telefoniga ja omavahel rääkimisest ühistranspordis, kui füüsilist distantsi hoida ei õnnestu.

Võimud soovitavad ka kahe vaktsineerimise vahet pikendada kolmelt nädalalt kuuele. Le Monde kirjutas, et sel juhul saaks vaktisneerida suuremat hulka riskirühmi. Selleks on vaja aga selekteerida inimesed alates 75. eluaastast, viia muudatused vaktsineerimise süsteemis sisse kiiresti ja vaktsineerimist tuleks võimaldada ka karantiiniperioodil.

Võimalik kolmas üleriigiline karantiin oleks aga laastava mõjuga majandusele ja igapäevaelule.

Alates pühapäevast tuleb teistest Euroopa Liidu riikidest sadamate või lennujaamade kaudu Prantsusmaale saabujatel esitada eelnenud 72 tunni jooksul tehtud negatiivse testitulemuse kohta tõend.

Maad mööda Prantsusmaale tulevad Euroopa Liidu kodanikud negatiivset testitulemust esitama ei pea.

Transpordiministri sõnul tuleb igal nädalal sadamate ja lennujaamade kaudu Euroopa Liidust Prantsusmaale umbes 62 000 inimest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: