Endine peaministri büroo juht liikus välisministri nõunikuks

Johannes Merilai Jüri Ratase taustal.
Johannes Merilai Jüri Ratase taustal. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eelmise peaministri Jüri Ratase nõunikust Johannes Merilaist sai välisminister Eva-Maria Liimetsa nõunik. ERR tegi ülevaate ka teiste uute ministrite poliitilistest nõunikest.

Välisminister Eva-Maria Liimetsa nõunikuna alustas tööd endine peaministri büroo juht Johannes Merilai.

Kristian Jaani nõunikena alustasid tööd varem riigikantseleis töötanud Riho Kangur ja sotsiaalministeeriumis töötanud Dan Lõhmus (KE).

Kultuuriminister Anneli Oti (KE) nõunikud on Keskerakonda kuuluvad Mathi Kivi ja Marta-Magdaleen Kuningas.

Töö- ja terviseministri Tanel Kiige (KE) nõunikena töötavad Rasmus Sinivee, Kätlin Pääro (KE) ja Alina Ader (KE), kes varem töötas Pirita linnaosavanema. Lisaks töötab Kiige abina Liisa Merimaa.

Sotsiaalkaitseministri Signe Riisalo (RE) nõunikuna töötab Anniki Lai ja tema abina Kerli Kivistu (RE).

Riigihalduse ministri Jaak Aabi (KE) nõunikud on Risto Kask (KE) ja Kristi Rüütel (KE). Üks nõunikukoht on praegu täitmata.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse kaks nõunikukohta on praegu samuti täitmata. Ühe nõunikuna on siiski tööl Terje Rohi (RE). Tema oli varem riigikogu Reformierakonna sekretariaadi juhataja.

Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa (KE) nõunikena töötab Moonika Parksepp, endise nimega Moonika Batrakova, kes oli pikaaegne endise Tallinna linnapea Edgar Savisaare assistent. Samuti endine ajakirjanik Tuuli Koch ja endine Narva linnapea Tarmo Tammiste.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti (RE) nõunik on reformierakondlane Risto Kaljurand.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna (RE) nõunikeks said kaks haridusspetsialisti. Ann Leppiman siirdub ministri nõuniku kohale Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni Keskusest, Liina Lepp on töötanud aastaid Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis ning olnud õpetaja mitmes üldhariduskoolis. Ann Leppiman alustab tööd haridus- ja teadusministri nõunikuna 11. veebruarist, Liina Lepp 1. märtsist.

Maaeluminister Urmas Kruuse (RE) nõunikuna töötab Evelin Oras (RE). Kaks nõunikukohta on täitmata.

Keskkonnaminister Tõnis Mölderi (KE) nõunikud on Keskerakonna Tallinna Kristiina piirkonna juhatuse liige Ronald Ross (KE) ja metsandusteadlane Marek Metslaid.

Kaitseminister Kalle Laaneti (RE) nõunik on Kristo Enn Vaga (RE). Vaga paistis silma sellega, kui helistas 2019. aastal riigikogu valimiste ETV peaministrikandidaatide debati ajal koos teiste noorte reformierakondlastega 14 korda Jüri Ratasele, kes debatist osa võttis.

Justiitsminister Maris Lauri (RE) nõunikud on Kristel Kranich (RE) ja Karita Karotam.

Peaminister Kaja Kallase (RE) nõunikena asusid tööle Sten Laansoo ja Kätlin Atonen. Peaministri julgeolekunõunik Erkki Tori, välisnõunik Veikko Kala ja majandusnõunik Natalja Viilmann jätkavad praeguse seisuga oma ametikohtadel. Peaministri büroo juht on Gerrit Mäesalu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: