Eesti 200 soovib Kaljulaidi jätkamist presidendina

Kristina Kallas saatis parlamendierakondade juhtidele ettepaneku toetada Kersti Kaljulaidi tagasivalimist presidendiks .
Kristina Kallas saatis parlamendierakondade juhtidele ettepaneku toetada Kersti Kaljulaidi tagasivalimist presidendiks . Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Parlamendivälise Eesti 200 juht Kristina Kallas tegi parlamendierakondade esimeestele ettepaneku valida Kersti Kaljulaid Eesti presidendiks ka teiseks ametiajaks ja seda juba riigikogus.

Kallas kirjutas, et praegusel kriisiajal vajab Eesti veelgi enam poliitiliste jõudude koostöötahet ning ennekõike Eesti inimeste kriisis hakkamasaamise esikohale seadmist.

"Selles olukorras ning arvestades president Kersti Kaljulaidi väga head tööd oma esimesel ametiajal, pöördub erakond Eesti 200 teie poole, head riigikogus esindatud erakondade juhid, ettepanekuga valida Kersti Kaljulaid Eesti presidendiks ka teiseks ametiajaks juba riigikogus."

Kallase sõnul on Kaljulaid näidanud ennast väärika presidendina, kes suudab seista Eesti huvide eest välismaal, aga ka olla tasakaalustajaks Eesti poliitiliste jõudude vahel.

"Ta on seisnud järjekindlalt Eesti jaoks oluliste väärtuste eest, ning osutanud Eesti tuleviku jaoks oluliste muutuste elluviimise vajadusele nii majanduses, rohepöördes kui hariduses."

Kallase sõnul näitaks riigikogus saavutatav kokkulepe presidendi jätkamise osas rahvale poliitiliste jõudude kokkuleppe tahet töötada üheskoos stabiilsema juhtimise nimel ning tagada Eestile parim võimalik riigipea ka järgmiseks viieks aastaks.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: